Liga meksykańska - 17. kolejka Primera Division: Club Necaxa - Querétaro FC 1-0 (0-0)

5 maja w Aguascalientes odbył się mecz 17. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Club Necaxa i Querétaro. Starcie zakończyło się zwycięstwem Club Necaxa 1-0.

17. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-05-05 04:00 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: L. Santander
Club Necaxa
Querétaro FC
1
0
C. Calderón 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Querétaro wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cristiana Calderóna z Club Necaxa, a w 38. minucie Daniela Lajuda z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Querétaro rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Lajuda wszedł Jaime Gómez. Trener Querétaro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Javiera Güemeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marcel Ruiz.

W 61. minucie Rodrigo Contreras został zastąpiony przez Kevina Mercadę. Po chwili trener Club Necaxa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Martín Barragán, a murawę opuścił Ángel Sepúlveda. W 72. minucie kartkę otrzymał Javier Güemez z Querétaro.

W 73. minucie Daniel Álvarez został zmieniony przez Bryana Carvalla, co miało wzmocnić zespół Club Necaxa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paola Yrizara na Ake'a Lobę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce spotkania bramkę zdobył Cristian Calderón. Asystę przy golu zaliczył Alexis Peña.

George Ulises Corral Ang
 89′ 18′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Luis Francisco Romo Barrón
61′ Rodrigo Nicolás Contreras
Jordan Steeven Sierra Flores
Eduardo Herrera Aguirre
Marcel Alejandro Ruiz Suárez46′
73′ Daniel Álvarez López
Daniel Lajud Martínez38′ 46′
Luis Felipe Gallegos Leiva
Camilo Da Silva Sanvezzo
68′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Javier Güemez López46′ 72′
73′ Bryan Andrés Carvallo Utreras
Martín Rodríguez Rivera
José Hibert Alberto Ruiz Vázquez
Ayron Del Valle Rodríguez
68′ Martín Barragán Negrete
Ake Arnaud Loba80′
61′ Kevin Bryan Mercado Mina
Erbin Alejandro Trejo Macías

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.