Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX: Puebla FC - Pumas de la Universidad de Mexico 1-1 (0-0)

W pojedynku 17. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Puebli zremisowała z Pumasem 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Cuauhtémoc.

J. Iturbe 85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania jedenastka Pumasu wygrała 15 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martína Barragána z Pumasu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Christiana Tabó z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Jesús Eduardo Zavala Castañedzie z Puebli. Kibice Pumasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Iturbego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alan Mendoza. Posunięcie trenera było słuszne. Juana Iturbego zdobył wyrównującą bramkę w 85. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Puebli w 60. minucie spotkania, gdy Jorge Zárate strzelił pierwszego gola. W 65. minucie Martín Barragán zastąpił Bryana Mendozę.

W tej samej minucie w jedenastce Pumasu doszło do zmiany. Felipe Mora wszedł za Pabla Barrerę. Chwilę później trener Puebli postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Christiana Tabó wszedł Carlos Rodríguez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Puebli nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Puebla: Néstorowi Vidriowi w 71. i Nicolásowi Vikonisowi w 75. minucie.

Mimo że jedenastka Pumasu nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 71 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Juan Iturbe. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Puebla FC
75′ Nicolás Vikonis Mureau
Alfredo Saldívar Medina
Daniel Arreola
Nicolás Omar Freire
71′ Néstor Vicente Vidrio Serrano
Pablo Jaquez Isunza
73′ Alan Jesús Acosta Montañez
Alan Mozo Rodríguez
82′ Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
Kevin Rafael Escamilla Moreno
Pablo González Díaz
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Christian Camilo Marrugo Rodríguez
Víctor Ignacio Malcorra
45′ 67′ Christian Alejandro Tabó Hornos
Alan Omar Mendoza López57′
55′ Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Pablo Edson Barrera Acosta65′
 60′ Jorge Alejandro Zárate Careaga
Carlos Gabriel González Espínola
Lucas Daniel Cavallini
Martín Barragán Negrete4′ 65′
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Miguel Ángel Fraga Licona
67′ Carlos Gerardo Rodríguez Serrano
Julio Eduardo Barragán Castillo
Ivo Saúl Vázquez Serrano
David Cabrera Pujol
Francisco Javier Acuña Víctor
Bryan Mendoza Cruz65′
82′ Luis Miguel Noriega Orozco
Juan Pablo Vigón Cham
Rodolfo Salinas Ortiz
Juan Manuel Iturbe57′  85′
73′ Gustavo Matías Alustiza
Felipe Andrés Mora Aliaga65′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.