Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX: FC Juárez - Tijuana 3-0 (1-0)

W meczu 17. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 4 listopada, drużyna FC Juárez zwyciężyła z Tijuaną 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie.

J. Intriago 58'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Tijuany wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kevina Balantę z Tijuany, a w 26. minucie Israela Jiméneza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Juárez w 44. minucie spotkania, gdy Diego Rolan zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Juárez.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro Carrijo.

W 56. minucie za Kevina Balantę wszedł Camilo Sanvezzo. W tej samej minucie w zespole Tijuany doszło do zmiany. Mauro Laínez wszedł za Jorge Rojasa. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Vladimirowi Loroñie, zawodnikowi Tijuany.

Niedługo później Jefferson Intriago wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Juárez, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie spotkania. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jonathana Lacerdę z FC Juárez, a w 69. minucie Ariela Nahuelpána z drużyny przeciwnej.

W 72. minucie w jedenastce FC Juárez doszło do zmiany. Luis López wszedł za Israela Jiméneza. Po chwili trener FC Juárez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Edy Brambila, a murawę opuścił Flavio Santos. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Luis López z zespołu gospodarzy.

W 80. minucie w drużynie FC Juárez doszło do zmiany. Gabriel Hachen wszedł za Ángela Sagala. A kibice Tijuany nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ángela Sepúlvedę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ariel Nahuelpán. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Diego Luis Braghieri
26′ 72′ Israel Sabdi Jiménez Nañez
Aldo Jafid Cruz Sánchez
63′ Jonathan Leonardo Lacerda Araújo
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar57′
Víctor Gustavo Velázquez Ramos
Julián Alberto Velázquez
Alberto Joshimar Acosta Alvarado
Jorge Rojas56′
 58′ Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
Kevin Alexander Balanta Lucumí17′ 56′
80′ Ángelo Nicolás Sagal Tapia
Leonel Ariel Miranda
 50′ Leandro Carrijo Silva
José Ignacio Rivero Segade
 44′ (k.) Diego Alejandro Rolan Silva
Miler Alejandro Bolaños Reascos
78′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Ariel Gerardo Nahuelpán Osten69′ 83′
Enrique Eduardo Palos Reyes
Luis Ernesto Michel Vergara
Eder Nicolás Borelli Cap
Omar Israel Mendoza Martín
72′ 79′ Luis Alberto López López
Jordan Jesús Silva Díaz
78′ Edy Germán Brambila Rosales
Fernando David Arce Juárez
80′ Gabriel Alejandro Hachen
Camilo Da Silva Sanvezzo56′
Manuel Viniegra García
Mauro Alberto Laínez Leyva56′
Eduardo Pérez Reyes
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez83′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Już w najbliższą sobotę zespół Tijuany rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie CF Monterrey. Natomiast w niedzielę Pumas de la Universidad de Mexico będzie rywalem jedenastki FC Juárez w meczu, który odbędzie się w Meksyku.