Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX: Cruz Azul FC - Pumas de la Universidad de Mexico 1-2 (0-0)

8 listopada na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się spotkanie 17. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Pumasu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pumasu 2-1.

J. Dinenno 86',90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków drużyna Cruz Azul wygrała 19 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 42. minucie Johan Vásquez został zmieniony przez Gerarda Morena.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy piłkarze Cruz Azul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 53. minucie bramkę zdobył Orbelín Pineda. Asystę przy bramce zanotował Jonathan Rodríguez.

W 56. minucie w zespole Pumasu doszło do zmiany. Carlos Gutiérrez wszedł za Alana Mozę. W 70. minucie karnego dla Cruz Azul nie wykorzystał Jonathan Rodríguez strzelając obok bramki. Chwilę później trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Facundo Waller, a murawę opuścił Juan Iturbe.

A trener Cruz Azul wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko José Rivera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Roberto Alvarado. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Milton Caraglio, Elías Hernández, a na ich miejsce weszli Santiago Giménez, Orbelín Pineda.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juan Dinenno wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, strzelając gola w 86. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Juan Vigón.

W 90. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Juan Dinenno z Pumasu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
75′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Favio Enrique Álvarez
Luis Francisco Romo Barrón
Juan Pablo Vigón Cham
Rafael Baca Miranda
Juan Manuel Iturbe73′
 53′ 83′ Orbelín Pineda Alvarado
Erik Antonio Lira Méndez
83′ Santiago Tomás Giménez
Juan Ignacio Dinenno De Cara  86′, 90′
70′ (k.) Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Leonel López González
83′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
Gerardo Moreno Cruz42′
75′ José Ignacio Rivero Segade
Jerónimo Rodríguez Guemes
Víctor Yoshimar Yotún Flores
Facundo Federico Waller Martiarena73′
83′ Milton Joel Caraglio