Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX: Club Santos Laguna - Mazatlán FC 4-0 (0-0)

W spotkaniu 17. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 9 listopada, drużyna Santos Laguna wysoko wygrała z Mazatlán FC 4-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

17. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-11-09 02:06 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
F. Gorriarán 90'

Od pierwszych minut drużyna Santos Laguna zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Mazatlán FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał José Ortizowi z Mazatlán FC. Była to 37. minuta pojedynku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Santos Laguna w tym sezonie, pojawił się Carlos Orrantía, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Bryana Garnicę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Dopiero w drugiej połowie Hugo Rodríguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos Laguna, strzelając gola w 50. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fernando Gorriarán.

W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał José Ortiz z zespołu Mazatlán FC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 37. minucie. W 56. minucie za Jorge Valdivię wszedł Gonzalo Jara. W 57. minucie żółtą kartkę obejrzał Fernando Gorriarán z drużyny gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Santos Laguna, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Josecarlos Van Rankin. Bramka padła po podaniu Carlosa Orrantíi.

W 63. minucie Martín Rodríguez został zmieniony przez Rodriga Millara, co miało wzmocnić zespół Mazatlán FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alana Cervantesa na Diego Valdésa oraz Raúla Rivera na Eduarda Aguirre'a. A kibice Mazatlán FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fernanda Aristeguietę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Camilo Sanvezzo. Między 74. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Santos Laguna: Walter Sandoval, Julio Furch, na ich miejsce weszli: Ronaldo Prieto, Jesús Ocejo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luisa Mendozy, Efraína Velardego zajęli: César Huerta, Carlos Vargas.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santos Laguna w 86. minucie spotkania, gdy Hugo Rodríguez strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Fernando Gorriarán.

W doliczonej drugiej minucie meczu żółtą kartką został ukarany Nicolás Díaz, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santos Laguna w 90. minucie spotkania, gdy Fernando Gorriarán zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
 59′ Josecarlos Van Rankin Galland
Israel Sabdi Jiménez Nañez
 50′, 86′ Hugo Isaac Rodríguez De La O
José Enrique Ortiz Cortes37′ 51′
Matheus Dória Macedo
Nicolás Andrés Díaz Huincales90′
David Alfredo Andrade Gómez
Efraín Velarde Calvillo75′
72′ Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Luis Ángel Mendoza Escamilla74′
46′ Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
 90′ (k.) 57′ Fernando Gorriarán Fontes
Aldo Paul Rocha González
83′ Walter Gael Sandoval Contreras
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón63′
73′ Raúl Octavio Rivero Falero
Jorge Luís Valdivia Toro56′
84′ Julio César Furch
Camilo Da Silva Sanvezzo74′
Manuel Gibran Lajud Bojalil
Miguel Ángel Fraga Licona
Ismael Govea Solorzano
Gonzalo Jara56′
46′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Jorge Antonio Padilla Leal
Faberth Manuel Balda Rodríguez
Carlos Alonso Vargas Tenorio75′
Adrián Lozano Magallanes
César Saúl Huerta Valera74′
84′ Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Roberto Ismael Meraz Bernal
83′ Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Rodrigo Javier Millar Carvajal63′
Felix Eduardo Torres Caicedo
Cándido Saúl Ramírez Montes
72′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Fernando Luis Aristeguieta de Luca74′
73′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Miguel Ángel Sansores Sánchez

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Santos Laguna przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.