Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX: Club León - CA Monarcas Morelia 1-1 (1-1)

4 listopada na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas odbyło się spotkanie 17. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León i Morelii. Mecz zakończył się remisem 1-1.

G. Achilier 19'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Club León wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Morelii w 19. minucie spotkania, gdy Gabriel Achilier zdobył pierwszą bramkę.

W 29. minucie żółtą kartkę dostał Sebastián Vegas, zawodnik Morelii.

Zespół Club León otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 34. minucie wynik ustalił Jean Meneses. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Fernando Navarro.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 36. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Luisowi Mendozie i Fernandowi Navarrowi. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę obejrzał Fernando Aristeguieta z Morelii. W 63. minucie Fernando Aristeguieta zastąpił Carlosa Ferreirę.

W tej samej minucie trener Club León postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Ramira Gonzáleza. Na boisko wszedł Miguel Herrera, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 68. minucie Leonardo Ramos został zmieniony przez Ismaela Sosę, a za Ángela Menę wszedł na boisko Joel Campbell, co miało wzmocnić drużynę Club León. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Mendozę na Lucasa Villafáñeza. W 79. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jown Cardona osłabiając tym samym zespół Club León.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Morelii doszło do zmiany. Cándido Ramírez wszedł za Rodriga Millara. Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Club León i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Carlos Sebastián Sosa Silva
63′ Ramiro Gabriel González Hernández
Gabriel Achilier  19′
36′ Fernando Navarro
José Joaquín Martínez Valadez
88′ William José Tesillo Gutiérrez
Sebastián Ignacio Vegas Orellana29′
Yairo Yesid Moreno Berrío
Efraín Velarde Calvillo
José Iván Rodríguez Rebollar
Edison Michael Flores Peralta
68′ Leonardo Javier Ramos
Rodrigo Javier Millar Carvajal87′
José Juan Macías Guzmán
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
79′ Jown Anderson Cardona Agudelo
Aldo Paul Rocha González90′
73′ Ángel Israel Mena Delgado
Luis Ángel Mendoza Escamilla36′ 75′
 34′ Jean David Meneses Villarroel
Fernando Luis Aristeguieta de Luca46′ 63′
William Paul Yarbrough Story
Luis Ángel Malagón Velázquez
63′ Miguel Ángel Herrera Equihua
Mario Alejandro Trejo Castro
Osvaldo Rodríguez del Portal
José Enrique Ortiz Cortes
73′ 90′ Joel Campbell
Cándido Saúl Ramírez Montes87′
José de Jesús Godínez Navarro
Lucas Martín Villafáñez75′
Iván Fernando Ochoa Chávez
Carlos Sebastián Ferreira Vidal63′
68′ Ismael Sosa
Miguel Ángel Sansores Sánchez

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.