Reklama

Reklama

Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX: Club America - Club Santos Laguna 1-2 (1-0)

W starciu 17. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 3 listopada, zespół Clubu América przegrał z Santosem Laguna 1-2 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Azteca w Meksyku.

W  starciu 17. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 3 listopada, zespół Clubu América przegrał  z Santosem Laguna  1-2 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Azteca w Meksyku.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków jedenastka Clubu América wygrała 24 razy i zanotowała 11 porażek oraz 12 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Paul Aguilar z Clubu América. Była to 28. minuta meczu.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Clubu América nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Andrés Ibargüen. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Roger Martínez.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Clubu América.

W 53. minucie kartką został ukarany Dória, zawodnik Santosu Laguna.

Bramkarz Clubu América wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 67. minucie Diego Valdés wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Erick Castillo.

W 69. minucie za Julia Furcha wszedł Raúl Rivero.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santosu Laguna w 71. minucie spotkania, gdy Brian Lozano zdobył z karnego drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Clubu América doszło do zmiany. Nicolás Castillo wszedł za Andrésa Ibargüena. Między 75. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Clubu América i jedną drużynie przeciwnej. Chwilę później trener Santosu Laguna postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Diego Valdésa. Na boisko wszedł Adrián Lozano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 81. minucie sędzia przyznał kartkę Edgarowi Gamesowi z drużyny gości. W następstwie utraty bramki trener Clubu América postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Francisca Córdovę i na pole gry wprowadził napastnika Giovaniego dos Santosa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Santosu Laguna doszło do zmiany. Diego De Buen wszedł za Edgara Gamesa.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka Santosu Laguna w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Clubu América rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie CD Tiburones Rojos de Veracruz. Natomiast 11 listopada Cruz Azul FC zagra z zespołem Santosu Laguna na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL