Liga meksykańska - 16. kolejka Primera Division: Pumas - Toluca 2-2 (1-0)

W meczu 16. kolejki meksykańskiej Primera Division, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Pumasu zremisowała z Toluca 2-2 (1-0).

16. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-04-28 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: O. Mejia
A. Canelo 61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 starć jedenastka Toluca wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz 11 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Omar Tobio zastąpił Santiago Garcíę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Davidowi Cabrerze z drużyny gospodarzy. Była to 37. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Felipe Mora wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, strzelając gola w 39. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Carlos González.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Pumasu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pumasu w 53. minucie spotkania, gdy Víctor Malcorra zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Alanowi Mozie, piłkarzowi gospodarzy.

Zawodnicy Toluca szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Federico Mancuello. W 61. minucie Alexis Canelo wyrównał wynik meczu z karnego. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Chwilę później trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Juan Iturbe, a murawę opuścił Felipe Mora. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Toluca doszło do zmiany. Antonio Ríos wszedł za Williama da Silvę. Trener Toluca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Enrique Triveria. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Alan Medina.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Alfredo Talavera
73′ Jeison Andrés Angulo Trujillo
Osvaldo Alexis González Sepúlveda
Pablo Jaquez Isunza
Adrián Mora Barraza
56′ Alan Mozo Rodríguez
Rodrigo Salinas Dorantes
37′ David Cabrera Pujol
Omar Fernando Tobio6′
Brian Eduardo Figueroa Flores
Alexis Pedro Canelo  61′ (k.)
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
William Fernando da Silva68′
 53′ (k.) Víctor Ignacio Malcorra
Federico Andrés Mancuello  57′
 39′ 64′ Felipe Andrés Mora Aliaga
Alan Medina Camacho71′
Carlos Gabriel González Espínola
Richard Ruíz Toledo
78′ Pablo Edson Barrera Acosta
Leonel López González
73′ Rosario Enrique Cota Carrazco
Antonio Ríos Martínez68′
Bryan Mendoza Cruz
Carlos Esquivel Silva
78′ Martín Vladimir Rodríguez Torrejón
Luis Ángel Mendoza Escamilla
64′ Juan Manuel Iturbe
Enrique Luis Triverio71′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Pumasu pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.