Liga meksykańska - 16. kolejka Primera Division: Club America - Club Santos Laguna 1-0 (1-0)

W pojedynku 16. kolejki meksykańskiej Primera Division, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Clubu América zwyciężył z Santosem Laguna 1-0 (1-0).

E. Aguilera 15'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 starć zespół Clubu América wygrał 23 razy i zanotował 11 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola z karnego strzelił Víctor Aguilera dla zespołu Clubu América. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Clubu América.

Trener Santosu Laguna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Eduar Preciado, a murawę opuścił Carlos Orrantía. W 58. minucie Jose Vazquez został zastąpiony przez Diego Valdésa.

W 65. minucie Andrés Ibargüen został zmieniony przez Andrésa Uribego, co miało wzmocnić zespół Clubu América. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Briana Lozanę na Marlosa Morena. W 72. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska José Abella osłabiając tym samym drużynę Santosu Laguna. Kibice Clubu América nie mogli już doczekać się wprowadzenia Henry'ego Martína. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Bruno Valdez.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Paul Aguilar z Clubu América i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 78. minucie. W 83. minucie w drużynie Clubu América doszło do zmiany. Carlos Vargas wszedł za Nicolása Castilla. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Edsona Alvareza z Clubu América, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Dórię z drużyny przeciwnej.

Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez
78′ 78′ Paul Aguilar
José Javier Abella Fanjul72′
 15′ (k.) Víctor Emanuel Aguilera
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
89′ Edson Alvarez
Matheus Dória Macedo90′
Jorge Eduardo Sánchez Ramos
Hugo Martín Nervo
76′ Bruno Amílcar Valdez Rojas
Jose Vazquez58′
83′ Nicolás Ignacio Castillo Mora
Julio César Furch
65′ Andrés Felipe Ibargüen García
Marcelo Javier Correa
Óscar Francisco Jiménez Fabela
Carlos Acevedo López
83′ Carlos Alonso Vargas Tenorio
Jesús Alberto Angulo Uriarte
Francisco Sebastián Córdova Reyes
Hugo Isaac Rodríguez De La O
Antonio De Jesús López Amenábar
Eduar Ayrton Preciado García52′
65′ Andrés Mateus Uribe Villa
Deinner Alexander Quiñónes Quiñónes
76′ Henry Josué Martín Mex
Diego Alfonso Valdés Contreras58′
Oribe Peralta
Marlos Moreno Durán67′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter wręczył dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Clubu América, a piłkarzom gości pokazał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.