Liga meksykańska - 16. kolejka Primera Division: CF Pachuca - CSyD Atlas de Guadalajara 1-0 (0-0)

28 kwietnia w Pachucej de Soto odbyło się starcie 16. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Pachucej i Atlasu. Mecz zakończył się zwycięstwem Pachucej 1-0.

E. Cardona 47'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki zespół Pachucej wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Atlasu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania czerwone kartki dostali: Andrés Andrade, Jorge Segura z Atlasu.

W 38. minucie za Facunda Barcela wszedł Carlos Robles. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ángelo Sagal, a murawę opuścił Pablo López. Na drugą połowę zespół Pachucej wyszedł w zmienionym składzie, za Emmanuela Garcíę wszedł Ismael Sosa.

Dopiero w drugiej połowie Edwin Cardona wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pachucej, strzelając gola w 47. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Raúl López.

W 75. minucie Osvaldo Martinez został zmieniony przez Edgara Zaldivara, a za Daniela Aguilara wszedł na boisko Ismael Govea, co miało wzmocnić drużynę Atlasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Víctora Guzmána na Ericka Aguirrego.

Edgar Adolfo Hernández Tellez
46′ Emmanuel García Vaca
Omar González
Oscar Fabián Murillo Murillo
Anderson Santamaría Bardales
Jaine Stiven Barreiro Solis
Jorge Andrés Segura Portocarrero31′
 47′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Daniel Aguilar Muñoz87′
75′ Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Andrés Felipe Andrade Torres7′
Jorge Daniel Hernández Govea
Esteban Andrés Carvajal Tapia
Raúl López Gómez
Jesús Antonio Isijara Rodríguez
46′ Pablo César López Martínez
José Santiago Hernández García
75′ Erick Germain Aguirre Tafolla
Ismael Govea Solorzano87′
José Joaquín Martínez Valadez
Carlos Alejandro Robles Jiménez38′
46′ Ángelo Nicolás Sagal Tapia
Clifford Aboagye
Miguel Ángel Tapias Dávila
José Andrés Ávila De Santiago
Nahuel Lautaro Bustos
Edgar Zaldivar Valverde75′
46′ Ismael Sosa
Eleuterio Jiménez Contreras

Zespół Pachucej był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Pachucej żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie czerwone.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.