Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: Tijuana - Pachuca 0-2 (0-1)

31 października na Estadio Caliente odbyło się starcie 16. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuanej i Pachucej. Mecz zakończył się zwycięstwem Pachucej 2-0.

R. De La Rosa 73'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Pachucej wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Tijuana: Vladimirowi Loroñie w 4. i Jordiemu Cortizowi w 33. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pachucej w 36. minucie spotkania, gdy Víctor Guzmán strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Erick Aguirre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pachucej.

Trener Tijuanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Bryan Angulo, a murawę opuścił David Barbona. W 59. minucie Miguel Barbieri zastąpił Jordana Silvę.

W 60. minucie boisko opuścili piłkarze Tijuanej: Jordan Rezabala, Jaime Gómez, a na ich miejsce weszli Fabián Castillo, Vladimir Loroña. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Ismael Sosa z drużyny gości. Była to 66. minuta spotkania. Po chwili trener Pachucej postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ismaela Sosę wszedł Emmanuel García, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie Francisco Figueroa został zmieniony przez Roberta De La Rosę, co miało wzmocnić drużynę Pachucej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edgara Lópeza na Luísa Leala.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pachucej w 73. minucie spotkania, gdy Roberto De La Rosa zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Óscar Alfredo Ustari
4′ 60′ Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
Kevin Nahin Álvarez Campos
59′ Miguel Ángel Barbieri
Gustavo Daniel Cabral Cáceres
Victor Andrés Guzmán Olmedo
Oscar Fabián Murillo Murillo
33′ Jordi Cortizo de la Piedra
Ismael Sosa66′ 69′
46′ David Matías Barbona
Luis Gerardo Chávez Magallón
71′ Edgar Iván López Rodríguez
Erick Daniel Sánchez Ocegueda
60′ Fabián Andrés Castillo Sánchez
Víctor Alejandro Dávila Zavala84′
Carlos Alberto Higuera de los Ríos
Franco Luis Torgnascioli Lagreca
Aldo Jafid Cruz Sánchez
Emmanuel García Vaca69′
59′ Jordan Jesús Silva Díaz
Miguel Ángel Herrera Equihua
Kevin Alexander Balanta Lucumí
Rodrigo Salinas Dorantes
Luis Javier Gamíz Ávila
Bryan Alonso González Olivan84′
60′ Jaime Gómez Valencia
Efraín Orona Zavala84′
60′ Jordan Lenín Rezabala Anzules
Cristian Souza España90′
Gerson Romario Vázquez Ogara
Roberto Carlos De La Rosa González69′  73′ (k.)
46′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Roberto Antonio Nurse Anguiano
71′ Luis Leal
Leonardo Javier Ramos

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Pachucej pokazał jedną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.