Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: Tigres - Toluca 1-0 (0-0)

W starciu 16. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 31 października, drużyna Tigres wygrała z Toluca 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy.

16. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-10-31 04:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: E. Galván
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
Deportivo Toluca FC
1
0
C. Salcedo 83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Toluca wygrała aż 20 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 10.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Toluca i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Tigres rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juana Sáncheza wszedł Javier Aquino. Także w drużynie Toluca w czasie przerwy zaszły zmiany, za Emmanuela Gigliottiego wszedł Rodrigo Salinas. Alexis Canelo z Toluca w pierwszych minutach drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 33. minucie.

Trener Tigres postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Lucas Zelarayán, a murawę opuścił Luis Quiñónes. W 79. minucie za Luisa Rodrígueza wszedł Juergen Damm.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tigres w 83. minucie spotkania, gdy Carlos Salcedo strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Juergen Damm.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Gastón Sauro z Toluca. Była to 88. minuta spotkania. W 89. minucie w zespole Toluca doszło do zmiany. Aníbal Chalá wszedł za Luisa Hernándeza. W następstwie utraty gola trener Toluca postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Diego i na pole gry wprowadził napastnika Oscara Millána. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jonathan Ramón Maidana
79′ Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Gastón Sauro88′
 83′ Carlos Joel Salcedo
Alexis Pedro Canelo33′ 49′
46′ Juan José Sánchez Purata
Richard Ruíz Toledo
44′ 70′ Luis Enrique Quiñónes
Adrián Mora Barraza
46′ Javier Aquino
Rodrigo Salinas Dorantes46′
Raúl Damián Torres Rodríguez
Federico Andrés Mancuello
70′ Lucas Manuel Zelarayán
Javier Hernández Sánchez
79′ Juergen Damm
Oscar Manuel Millán Garduño89′

Drużyna Tigres zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Toluca otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.