Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: Pumas - Atlas 5-1 (1-1)

W pojedynku 16. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 30 października, zespół Pumasu wysoko wygrał z Atlasem 5-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku.

16. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-10-30 04:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: L. Santander
J. Isijara 27'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 starć zespół Pumasu wygrał 16 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Carlos González wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, zdobywając bramkę w 11. minucie pojedynku. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Víctor Malcorra.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jesús Isijara. Asystę zaliczył Mauricio Cuero.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 46. minucie żółtą kartkę obejrzał Anderson Santamaría z Atlasu. Na drugą połowę zespół Pumasu wyszedł w zmienionym składzie, za Juana Iturbego wszedł Bryan Mendoza.

Anderson Santamaría z Atlasu w 51. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 46. minucie. W 55. minucie Edgar Zaldivar został zmieniony przez Braytona Vázqueza. Trener Pumasu postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Alana Mendozę i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Barrerę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicolása Freirego, piłkarza gospodarzy. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w drużynie Atlasu za Mauricia Cuera wszedł Ían Torres, a w zespole Pumasu Martín Barragán zmienił Felipe Morę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pumasu w 70. minucie spotkania, gdy Felipe Mora strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Pablo Barrera.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Lorenzowi Reyesowi z zespołu gości. W tej samej minucie trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andrés Andrade, a murawę opuścił Jesús Angulo.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 79. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Nicolás Freire.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik na 4-1 podwyższył Andrés Iniestra. Bramka padła po podaniu Víctora Malcorry.

W 90. minucie żółtą kartkę dostał Pablo Jaquez, piłkarz Pumasu.

W czwartej minucie doliczonego czasu starcia bramkę samobójczą strzelił zawodnik Atlasu Camilo Vargas. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-1.

Camilo Vargas 90′ (samob.)
 79′ 66′ Nicolás Omar Freire
Jesús Alberto Angulo Uriarte77′
90′ Pablo Jaquez Isunza
Ismael Govea Solorzano
Alan Mozo Rodríguez
Hugo Martín Nervo
Kevin Rafael Escamilla Moreno
Anderson Santamaría Bardales46′ 51′
 88′ Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Jesús Antonio Isijara Rodríguez  27′
Víctor Ignacio Malcorra
Osvaldo David Martinez Arce
65′ Alan Omar Mendoza López
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio77′
46′ Juan Manuel Iturbe
Edgar Zaldivar Valverde55′
 11′ Carlos Gabriel González Espínola
Facundo Barcelo Viera
70′ Martín Barragán Negrete
Andrés Felipe Andrade Torres77′
46′ Bryan Mendoza Cruz
Faberth Manuel Balda Rodríguez
Juan Pablo Vigón Cham
Édson Ulises Rivera Vargas
65′ Pablo Edson Barrera Acosta
Ían Jairo Misael Torres Ramírez70′
70′  70′ Felipe Andrés Mora Aliaga
Christopher Brayan Trejo Morantes

Drużyna Pumasu była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Atlasu, a piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.