Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: CSyD Atlas de Guadalajara - Puebla FC 0-1 (0-1)

W starciu 16. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 1 listopada, jedenastka Atlasu przegrała z Pueblami 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

G. Corral 39'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków zespół Puebli wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Atlasu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Puebli była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Diego Barbosa z Atlasu. Była to 25. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu zdobył George Corral dla drużyny Puebli. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Daniel Álvarez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Puebli.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter ukarał kartką Christiana Tabó, zawodnika gości. W 62. minucie za Omara Fernándeza wszedł Amaury Escoto.

W tej samej minucie Jesús Isijara został zmieniony przez Luciana Acostę, a za Marcela Correę wszedł na boisko Christopher Trejo, co miało wzmocnić zespół Atlasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Santiago Ormeña na Salvadora Reyesa oraz Christiana Tabó na Pabla Gonzáleza. Niedługo później trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Ían Torres, a murawę opuścił José Abella. Na murawie, jak to często zdarzało się Pueblom w tym sezonie, pojawił się Néstor Vidrio, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie George'a Corrala. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W tej samej minucie w drużynie Puebli doszło do zmiany. Bernardo Cuesta wszedł za Daniela Álvareza. W 86. minucie kartkę dostał Amaury Escoto z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Nicolás Vikonis Mureau
25′ Diego Armando Barbosa Zaragoza
George Ulises Corral Ang  39′ 84′
Hugo Martín Nervo
Emanuel Gularte Méndez
Germán Andrés Conti
Maximiliano Perg Schneider
81′ José Javier Abella Fanjul
Brayan Alexis Angulo León
Alex Ibarra
Christian Alejandro Tabó Hornos50′ 74′
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Daniel Aguilar Muñoz
62′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Omar Andrés Fernández Frasica62′
Víctor Ignacio Malcorra
Javier Alván Salas Salazar
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Santiago Gabriel Ormeño Zayas73′
72′ Marcelo Javier Correa
Amaury Gabriel Escoto Ruiz62′ 86′
62′ Luciano Federico Acosta
Diego Zago Gavito
81′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Bernardo Nicolás Cuesta84′
72′ Christopher Brayan Trejo Morantes

Przewaga jedenastki Atlasu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Puebli pokazał dwie.

Zespół Atlasu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.