Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: Cruz Azul FC - Club León 1-0 (0-0)

1 listopada na Estadio Azteca w Meksyku odbył się mecz 16. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Club León. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cruz Azul 1-0.

M. Caraglio 52'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna Cruz Azul wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 37. minucie kartkę dostał Rodolfo Cota z Club León.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruz Azul w 52. minucie spotkania, gdy Milton Caraglio strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Adrian Aldrete.

W 60. minucie Iván Ochoa zastąpił Jowna Cardonę. Niedługo później trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Guillermo Fernández, a murawę opuścił Orbelín Pineda. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Club León doszło do zmiany. Ángel Mena wszedł za Joela Campbella.

Trener Club León postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Osvalda Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika José Godíneza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Cruz Azul. W 90. minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. José Madueña wszedł za Jonathana Rodrígueza.

Fernando Navarro
90′ Julio César Domínguez Juárez
Osvaldo Rodríguez del Portal81′
Juan Marcelo Escobar Chena
William José Tesillo Gutiérrez
90′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Yairo Yesid Moreno Berrío
71′ Orbelín Pineda Alvarado
José Iván Rodríguez Rebollar
Rafael Baca Miranda
Joel Campbell72′
Javier Alván Salas Salazar
José Juan Macías Guzmán
 52′ 82′ Milton Joel Caraglio
Jean David Meneses Villarroel
90′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Iván Fernando Ochoa Chávez60′
Guillermo Allison Revuelta
William Paul Yarbrough Story
90′ José Antonio Madueña López
Miguel Ángel Herrera Equihua
Josué Misael Domínguez González
Jorge Roberto Díaz Price
71′ Guillermo Matías Fernández
Ángel Israel Mena Delgado72′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Cruz Azul, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna Cruz Azul w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.