Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: Club Santos Laguna - Querétaro FC 1-0 (1-0)

W pojedynku 16. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 30 października, drużyna Santosu Laguna wygrała z Querétaro 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

Dória 17'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół Santosu Laguna wygrał aż 16 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Santosu Laguna zdobył Dória w 17. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Santosu Laguna.

Na drugą połowę jedenastka Santosu Laguna wyszła w zmienionym składzie, za Ulisesa Rivasa wszedł Edgar Games. W 57. minucie za Ayrona Del Vallego wszedł Fabián Castillo.

Po chwili trener Santosu Laguna postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Diego Valdésa. Na boisko wszedł Adrián Lozano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A kibice Querétaro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jordiego Cortiza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jeison Lucumí. W 71. minucie Marcel Ruiz został zmieniony przez Ake'a Lobę, co miało wzmocnić jedenastkę Querétaro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Julia Furcha na Raúla Rivera.

Enrique López Fernández
 17′ Matheus Dória Macedo
Jesús Alonso Escoboza Lugo
46′ Ulises Rivas Gilio
Jaime Gómez Valencia
65′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Enrique Luis Triverio
79′ Julio César Furch
Ayron Del Valle Rodríguez57′
Carlos Acevedo López
Gerardo Ruiz
José Javier Abella Fanjul
George Ulises Corral Ang
46′ Edgar Games González
Fabián Andrés Castillo Sánchez57′
65′ Adrián Lozano Magallanes
Jordi Cortizo de la Piedra71′
Felix Eduardo Torres Caicedo
Omar Arellano Riveron
Eduardo Daniel Aguirre Lara
Ake Arnaud Loba71′
79′ Raúl Octavio Rivero Falero
Paolo Yrizar Martín del Campo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.