Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: CF Pachuca - CF Monterrey 2-3 (1-2)

W spotkaniu 16. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 31 października, drużyna Pachucej przegrała z Monterrey 2-3 (1-2). Mecz odbył się na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto.

R. Pizarro 42'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków drużyna Monterrey wygrała 20 razy i zanotowała 15 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Monterrey otworzyli wynik. W 10. minucie Nicolás Sánchez dał prowadzenie swojej drużynie.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Raúl López.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał John Medina z Monterrey. Była to 31. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Monterrey w 42. minucie spotkania, gdy Rodolfo Pizarro zdobył drugą bramkę.

Na drugą połowę zespół Monterrey wyszedł w zmienionym składzie, za Carlosa Rodrígueza wszedł Leonel Vangioni. W 53. minucie żółtą kartkę obejrzał Rubens Sambueza z drużyny gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie Nicolás Sánchez po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 1-3. Asystę zaliczył Dorlan Pabón.

Chwilę później trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Romario Ibarra, a murawę opuścił Rubens Sambueza. W 64. minucie Edwin Cardona zastąpił Víctora Dávilę. W 70. minucie Dorlan Pabón został zmieniony przez Maximiliana Mezę, co miało wzmocnić zespół Monterrey. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Cháveza na Roberta De La Rosę.

W 73. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Miguelowi Layunowi, zawodnikowi gości. John Medina z Monterrey na 10 minut przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 31. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Víctor Guzmán wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pachucej, strzelając kolejnego gola w 84. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Romario Ibarra.

W 86. minucie w drużynie Monterrey doszło do zmiany. Jonathan González wszedł za Rodolfa Pizarra. Zespołowi Pachucej zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Monterrey.

Cesar Jasib Montes
64′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Nicolás Gabriel Sánchez  10′, 54′
77′ Luis Gerardo Chávez Magallón
Jesus Gallardo
 84′ Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Celso Fabián Ortiz Gamarra
Jorge Daniel Hernández Govea
Rodolfo Gilbert Pizarro Thomas  42′ 86′
 28′ Raúl López Gómez
Dorlan Mauricio Pabón Ríos70′
53′ 59′ Rubens Omar Óscar Sambueza
Jonathan Alexander González Mendoza86′
64′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Maximiliano Eduardo Meza70′
77′ Roberto Carlos De La Rosa González
Vincent Janssen
59′ Romario Andrés Ibarra Mina
Ángel Zaldívar Caviedes

Przewaga zespołu Pachucej w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy Monterrey dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.