Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: CD Tiburones Rojos de Veracruz - Puebla FC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 16. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 30 października, drużyna Veracruzu wygrała z Pueblami 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Luis de la Fuente.

C. Kazim-Richards 49'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół Veracruzu wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Diego Abella z Puebli. Była to 34. minuta spotkania.

W 42. minucie Maximiliano Perg zastąpił Néstora Vidria. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie arbiter pokazał kartkę Pablowi Gonzálezowi z drużyny gości.

Jedyną bramkę meczu dla Veracruzu zdobył Colin Kazim-Richards w 49. minucie. Asystę zaliczył Luis Lozoya.

Między 57. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy Veracruzu: Leobardo Lopez, Gabriel Peñalba, na ich miejsce weszli: Lampros Kontogiannis, Abraham. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alan Jesús Acosta Montañeza, Brayana Anguli zajęli: Christian Tabó, Jorge Zárate. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Veracruz: Bryanowi Carrascy w 60. i Colinowi Kazimowi-Richardsowi w 75. minucie. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w zespole Veracruzu doszło do zmiany. Jesús Henestrosa wszedł za Luisa Lozoyę.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Veracruzu: Jesúsowi Henestrosie i Sebastiánowi Juradowi.

Puebla FC
90′ Sebastián Jurado Roca
Nicolás Vikonis Mureau
60′ Bryan Paul Carrasco Santos
Brayan Alexis Angulo León61′
69′ Leobardo Lopez Garcia
Maximiliano Perg Schneider42′
79′ Luis Alberto Lozoya Mendoza
Christian Camilo Marrugo Rodríguez
74′ Gabriel Martín Peñalba
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Ángel Eduardo Reyna Martínez
Lucas Daniel Cavallini
 49′ 75′ Colin Kazim-Richards
Diego Abella Calleja34′
Edgar Melitón Hernández Cabrera
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
69′ Lampros Kontogiannis Gómez
Néstor Vicente Vidrio Serrano42′
Francisco Javier Flores Ibarra
Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
Luis Miguel Noriega Orozco
74′ Abraham González Casanova
Antonio de Jesús Soto López
79′ 90′ Jesús Henestrosa Vega
Christian Alejandro Tabó Hornos57′
Rodrigo López Alvarez
Jorge Alejandro Zárate Careaga61′

Zespół Puebli miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Veracruzu obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.