Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: Atlético San Luis - Mazatlán FC 0-5 (0-5)

30 października na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím odbył się pojedynek 16. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlético San Luis i Mazatlán FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mazatlán FC 5-0.

16. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-30 04:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
F. Aristeguieta 28'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Luis Mendoza. Przy strzeleniu gola pomógł Fernando Aristeguieta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mazatlán FC w 12. minucie spotkania, gdy Camilo Sanvezzo zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Martín Rodríguez.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 18. minucie Camilo Sanvezzo po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3. Asystę przy golu zaliczył Luis Mendoza.

W 23. minucie kartkę dostał Germán Berterame, piłkarz gospodarzy.

Niedługo później Fernando Aristeguieta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mazatlán FC, zdobywając kolejną bramkę w 28. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Camila Sanvezza.

W 29. minucie kartkę otrzymał Camilo Mayada z Atlético San Luis.

W 42. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Camilo Sanvezzo z Mazatlán FC. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Martín Rodríguez.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Drugą połowę drużyna Atlético San Luis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Camila Mayadę, Andersona Julia weszli Pablo Barrera, Mauro Quiroga. Trener Atlético San Luis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Juan Castro, a murawę opuścił Pablo López.

Drugą połowę zespół Atlético San Luis rozpoczął w zmienionym składzie, za Ramira Gonzáleza wszedł Rodrigo Noya. W 65. minucie za Luisa Mendozę wszedł César Huerta. Trener Mazatlán FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Miguela Sansoresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Camilo Sanvezzo.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Mazatlán FC doszło do zmiany. Gonzalo Jara wszedł za Martína Rodrígueza. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Nicolásowi Díazowi z jedenastki gości. Była to 88. minuta starcia.

Miguel Ángel Fraga Licona
29′ 46′ Camilo Sebastián Mayada Mesa
Israel Sabdi Jiménez Nañez79′
46′ Ramiro Gabriel González Hernández
Luis Ángel Mendoza Escamilla  5′ 65′
46′ Pablo César López Martínez
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
46′ Anderson Andrés Julio Santos
Aldo Paul Rocha González
Jorge Alberto Sánchez López
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón79′
23′ Germán Berterame
Gonzalo Jara79′
46′ Rodrigo Javier Noya García
Jorge Antonio Padilla Leal79′
Ricardo Gibran García Martínez
Carlos Alonso Vargas Tenorio
Renato Mendoza Navarro
César Saúl Huerta Valera65′
46′ Pablo Edson Barrera Acosta
Roberto Ismael Meraz Bernal
46′ Juan David Castro Ruiz
Rodrigo Javier Millar Carvajal65′
Diego Iván Pineda Juárez
Cándido Saúl Ramírez Montes
46′ Mauro Daniel Quiroga
Miguel Ángel Sansores Sánchez79′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Atlético San Luis, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół Atlético San Luis w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.