Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX: Atlético San Luis - Club America 0-1 (0-0)

W spotkaniu 16. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 30 października, zespół Atlético San Luis przegrał z Clubem América 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím.

16. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-10-30 02:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: E. Miranda
Atlético San Luis
Club America
0
1
R. Martínez 51'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Matíasowi Catalánowi z Atlético San Luis. Była to 34. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu dla Clubu América zdobył Roger Martínez w 51. minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Bruno Valdez.

Chwilę później trener Atlético San Luis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Germán Berterame, a murawę opuścił Carlos Gutiérrez. W 72. minucie kartką został ukarany Guido Rodríguez, zawodnik gości. W 73. minucie Henry Martín został zmieniony przez Fernanda Gonzáleza.

W 77. minucie Óscar Macías został zmieniony przez Oscara Beníteza, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético San Luis. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Córdovę na Nicolása Castilla w 79. minucie oraz Andrésa Ibargüena na Nicolása Benedettiego w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Reyesa z Atlético San Luis, a w 87. minucie Andrésa Ibargüena z drużyny przeciwnej.

Víctor Emanuel Aguilera
34′ Matías Ezequiel Catalán
Bruno Amílcar Valdez Rojas
82′ Luis Ricardo Reyes Moreno
Francisco Sebastián Córdova Reyes79′
56′ Carlos Gutiérrez Estefa
Alex Ibarra
77′ Óscar Uriel Macías Mora
Fernando Rubén González Pineda73′
77′ Oscar Benítez
Richard Rafael Sánchez Guerrero
56′ Germán Berterame
Nicolás Benedetti Roa90′
Juan David Castro Ruiz
Nicolás Ignacio Castillo Mora79′

Zespół Clubu América zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny Atlético San Luis.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Clubu América w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.