Liga meksykańska - 15. kolejka Primera Division: Tigres - Morelia 3-3 (0-2)

21 kwietnia w Sanie Nicolás de losie Garzy odbyło się spotkanie 15. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Tigres i Morelii. Starcie zakończyło się remisem 3-3.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-04-21 02:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: O. Mejia
É. Flores 66'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna Tigres wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Morelii otworzyli wynik. W 19. minucie Miguel Sansores dał prowadzenie swojej jedenastce. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Cándido Ramírez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jair Díaz z Tigres. Była to 25. minuta pojedynku.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Morelii, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył ponownie na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Miguel Sansores. Przy strzeleniu gola pomógł Rodrigo Millar.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Tigres wyszła w zmienionym składzie, za Eduarda Tercera wszedł José García.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Zelarayán. Asystę przy golu zaliczył Juergen Damm.

Zawodnicy Morelii szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Édison Flores. Po raz kolejny asystę zaliczył Cándido Ramírez.

Chwilę później trener Morelii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Gastón Lezcano, a murawę opuścił Alberto Acosta. W 75. minucie Cándido Ramírez został zastąpiony przez Andrésa Catalána.

W 78. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lucas Zelarayán z Tigres. Bramka padła po podaniu Andre'a-Pierre'a Gignaca.

W 81. minucie w jedenastce Tigres doszło do zmiany. Jesús Dueñas wszedł za Israela Jiméneza. Trener Tigres postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Jaira Díaza i na pole gry wprowadził napastnika Eduarda Vargasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już 10 bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Tigres przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie bramkę wyrównującą zdobył Eduardo Vargas. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Lucas Zelarayán.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jesúsa Dueñasa z Tigres, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Gabriela Achiliera z drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Morelii doszło do zmiany. Roberto Meraz wszedł za Édisona Floresa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Luis Ángel Malagón Velázquez
25′ 81′ Jair Alberto Díaz Vázquez
Gabriel Achilier90′
81′ Israel Sabdi Jiménez Nañez
Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Efraín Velarde Calvillo
Juan José Sánchez Purata
Edison Michael Flores Peralta  66′ 88′
46′ Eduardo Santiago Tercero Méndez
Cándido Saúl Ramírez Montes75′
Jorge Torres Nilo
Alberto Joshimar Acosta Alvarado70′
Raúl Damián Torres Rodríguez
Rodrigo Javier Millar Carvajal
 65′, 78′ Lucas Manuel Zelarayán
Roberto Ismael Meraz Bernal88′
81′ 86′ Jesús Alberto Dueñas Manzo
Jorge Alfredo Valadéz Callente
46′ José Luis García Montes
Irven Beybe Ávila Acero
Bryan Alexis Reyes Domínguez
Gastón Adrián Lezcano70′
81′  82′ Eduardo Vargas
Claudio Zamudio Godínez

Przewaga drużyny Tigres w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zespół Tigres zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Tigres, a zawodnikom gości wręczył jedną.