Liga meksykańska - 15. kolejka Primera Division: Cruz Azul - Pumas 2-1 (1-0)

W pojedynku 15. kolejki meksykańskiej Primera Division, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna Cruz Azul wygrała z Pumasem 2-1 (1-0).

P. Barrera 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 mecze drużyna Cruz Azul wygrała 22 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Pumasu i jedną drużynie przeciwnej.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kevin Escamilla osłabiając drużynę Pumasu. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 29. minucie. W 43. minucie żółtą kartkę obejrzał Pablo Jaquez z Pumasu.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Cruz Azul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Milton Caraglio. To już trzynaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cruz Azul.

Trener Pumasu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Cabrerę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy. Murawę musiał opuścić Andrés Iniestra. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 48. minucie żółtą kartką został ukarany Igor Lichnovsky, zawodnik gospodarzy.

Niedługo później Milton Caraglio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cruz Azul, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Víctor Yotún. W 64. minucie wynik ustalił z karnego Pablo Barrera.

W 73. minucie za Edgara Méndeza wszedł Jonathan Rodríguez. W 77. minucie Víctor Malcorra został zmieniony przez Martína Rodrígueza, a za Pabla Barrerę wszedł na boisko Brian Figueroa, co miało wzmocnić zespół Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miltona Caraglia na Martína Zúñigę. Niedługo później trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W piątej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Martín Cauteruccio, a murawę opuścił Orbelín Pineda.

Drużynie Pumasu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cruz Azul.

Alan Mozo Rodríguez
48′ Igor Lichnovsky Osorio
Luis Fernando Quintana Vega
73′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Víctor Ignacio Malcorra77′
Rafael Baca Miranda
Kevin Rafael Escamilla Moreno29′ 39′
90′ Orbelín Pineda Alvarado
Andrés Iniestra Vázquez Mellado46′
Roberto Carlos Alvarado Hernández
Carlos Gabriel González Espínola
19′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Pablo Edson Barrera Acosta  64′ (k.) 12′ 86′
 45′ (k.), 55′ 89′ Milton Joel Caraglio
Brian Eduardo Figueroa Flores86′
90′ Martín Cauteruccio Rodríguez
Bryan Mendoza Cruz
73′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón77′
89′ Martín Eduardo Zúñiga Barria
Felipe Andrés Mora Aliaga

Drużyna Cruz Azul była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Pumasu, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.