Liga meksykańska - 15. kolejka Primera Division: CD Guadalajara - Puebla FC 1-3 (1-2)

21 kwietnia w Zapopan odbyło się spotkanie 15. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami CD Guadalajara i Puebli. Mecz zakończył się zwycięstwem Puebli 3-1.

M. Alustiza 49'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół CD Guadalajara wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 20. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Puebli Brayan Angulo.

W 27. minucie José Pallas zastąpił Pabla Gonzáleza.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Brayan Angulo.

Szybko po stracie bramki zespół Puebli objął prowadzenie. W 38. minucie Brayan Angulo ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2. Przy zdobyciu bramki pomagał Jesús Eduardo Zavala Castañeda.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 1-3 podwyższył Matías Alustiza. Asystę zaliczył Lucas Cavallini.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 54. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: José Van Rankinowi i Jesús Eduardo Zavala Castañedzie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce CD Guadalajara doszło do zmiany. Michael Pérez wszedł za Waltera Sandovala. Trener CD Guadalajara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ronalda Cisnerosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Juan Basulto.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Hedgardo Marín Arroyo
Brayan Alexis Angulo León  34′, 38′ 20′ (samob.)
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Luis Fernando Haquin Lopez
Hiram Ricardo Mier Alanis
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
54′ Josecarlos Van Rankin Galland
Jesús Eduardo Zavala Castañeda54′
60′ Juan Miguel Basulto Medina
Gustavo Matías Alustiza  49′ 90′
60′ Walter Gael Sandoval Contreras
Pablo González Díaz27′
60′ Michael Pérez Ortiz
Jose Daniel Guerrero
Dieter Daniel Villalpando Pérez
Christian Alejandro Tabó Hornos
60′ Ronaldo Cisneros Morell
Pedro Augusto Goulart Da Rosa90′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół CD Guadalajara w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.