Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: Tijuana - Veracruz 2-0 (0-0)

26 października na Estadio Caliente odbyło się starcie 15. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuany i Veracruzu. Mecz zakończył się zwycięstwem Tijuany 2-0.

A. Nahuelpán 76'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Veracruzu wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 42. minucie za Lamprosa Kontogiannisa wszedł Jesús Arturo Paganoni Peña.

W 54. minucie w drużynie Veracruzu doszło do zmiany. Colin Kazim-Richards wszedł za Daniela Villalvę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tijuany w 56. minucie spotkania, gdy Leonel Miranda zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 67. minucie Camilo Sanvezzo został zmieniony przez Jorge Rojasa, co miało wzmocnić drużynę Tijuany. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abrahama na Jesúsa Henestrosę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Tijuany, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Ariel Nahuelpán. W zdobyciu bramki pomógł Vladimir Loroña.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Luisowi Lozoi z Veracruzu. Była to 80. minuta spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Carlos Arnoldo Salcido Flores
 56′ (k.) Leonel Ariel Miranda
Gabriel Martín Peñalba
67′ Camilo Da Silva Sanvezzo
Abraham González Casanova74′
 76′ 86′ Ariel Gerardo Nahuelpán Osten
Gaspar Emanuel Iñíguez
Miler Alejandro Bolaños Reascos
Sebastián Javier Rodríguez Iriarte
81′ Mauro Alberto Laínez Leyva
Jesús Henestrosa Vega74′
81′ José Ignacio Rivero Segade
Rodrigo López Alvarez
67′ Jorge Rojas
Jesús Arturo Paganoni Peña42′
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Ángel Eduardo Reyna Martínez
86′ Erick Estéfano Torres Padilla
Colin Kazim-Richards54′

Drużyna Tijuany zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Veracruzu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników Tijuany żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.