Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: Tigres - Cruz Azul 1-1 (0-1)

W pojedynku 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 27 października, drużyna Tigres zremisowała z Cruz Azul 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-10-27 03:05 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: O. Mejia
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
Cruz Azul FC
1
1
A. Gignac 90'
J. Rodríguez 19'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 meczów jedenastka Cruz Azul wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruz Azul w 19. minucie spotkania, gdy Jonathan Rodríguez zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Milton Caraglio.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Javier Salas z Cruz Azul. Była to 27. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cruz Azul.

Drugą połowę zespół Tigres rozpoczął w zmienionym składzie, za Lucasa Zelarayána wszedł Javier Aquino. Trener Tigres wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juergena Damma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Jorge Torres. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 74. minucie za Ennera Valencię wszedł Eduardo Vargas. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Cruz Azul doszło do zmiany. José Madueña wszedł za Orbelína Pinedę. Po chwili trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Guillermo Fernández, a murawę opuścił Roberto Alvarado.

W 88. minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. Bryan Angulo wszedł za Miltona Caraglia.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 83 ataki oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Andre-Pierre Gignac. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Luis Rodríguez.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Julio César Domínguez Juárez
65′ Jorge Torres Nilo
Juan Marcelo Escobar Chena
Rafael De Souza Pereira
Orbelín Pineda Alvarado77′
Guido Pizarro
Roberto Carlos Alvarado Hernández84′
46′ Lucas Manuel Zelarayán
Rafael Baca Miranda
 90′ Andre-Pierre Gignac
Javier Alván Salas Salazar27′
74′ Enner Valencia
Josué Misael Domínguez González
46′ Javier Aquino
Guillermo Matías Fernández84′
Raúl Damián Torres Rodríguez
Edgar Antonio Méndez Ortega
65′ Juergen Damm
Bryan Dennys Angulo Tenorio88′
74′ Eduardo Vargas
Martín Cauteruccio Rodríguez

Przewaga zespołu Tigres w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Tigres żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.