Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: Querétaro FC - Club Necaxa 0-1 (0-1)

25 października na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro odbył się mecz 15. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Querétaro i Club Necaxa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Club Necaxa 1-0.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-25 00:00 | Stadion: Estadio La Corregidora | Arbiter: Óscar Mejía García
Querétaro FC
Club Necaxa
0
1
A. Zendejas 45'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków drużyna Querétaro wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonathana Betancourta z Querétaro, a w piątej minucie Davida Cabrerę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Club Necaxa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Alejandro Zendejas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Club Necaxa.

Drugą połowę zespół Club Necaxa rozpoczął w zmienionym składzie, za Lucasa Passeriniego wszedł Martín Barragán. W 56. minucie żółtą kartką został ukarany Kevin Ramírez, zawodnik gospodarzy.

Trener Querétaro postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Jonathana Betancourta i na pole gry wprowadził napastnika Omara Islasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Omar Arellano został zastąpiony przez Irvinga Zuritę. W 58. minucie w drużynie Club Necaxa doszło do zmiany. Fernando Arce wszedł za Iana Gonzáleza.

W 63. minucie żółtą kartkę obejrzał Gonzalo Montes z zespołu gospodarzy. W 64. minucie czerwoną kartkę obejrzał Idekel Domínguez, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 68. minucie w zespole Querétaro doszło do zmiany. Hugo Silveira wszedł za Juana Mezę.

W tej samej minucie trener Club Necaxa postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Claudia Baezę wszedł Alán Montes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Club Necaxa utrzymać prowadzenie. W 75. minucie Jonathan Perlaza został zmieniony przez Erika Verę, a za Gonzala Montesa wszedł na boisko Francisco Rivera, co miało wzmocnić drużynę Querétaro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Delgadę na Raúla Sandovala w 90. minucie oraz Alejandra Zendejasa na Alejandra Andradego w tej samej minucie. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku sędzia ukarał żółtą kartką Irvinga Zuritę, piłkarza Querétaro.

Luis Ángel Malagón Velázquez
68′ Juan Pablo Meza Tepezano
Julio César González Trinidad
Julián Alberto Velázquez
Mario Humberto De Luna Saucedo
Daniel Ángel Cervantes Fraire
Unai Bilbao Arteta
75′ Jonathan Ezequiel Perlaza Leiva
Idekel Alberto Domínguez Rodríguez64′
57′ Omar Arellano Riveron
Claudio Andrés Baeza Baeza68′
Fernando Madrigal González
Juan Antonio Delgado Baeza90′
4′ 57′ Jonathan Enrique Betancourt Mina
Alejandro Zendejas Saavedra  45′ 90′
63′ 75′ Gonzalo Montes Calderini
David Cabrera Pujol5′
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Ian González Nieto58′
56′ Kevin Federik Ramírez Dutra
Alán Isidro Montes Castro68′
75′ Erik Vera Franco
Raúl Martín Sandoval Zavala90′
57′ 90′ Irving Mauro Zurita García
Alejandro Andrade Rivera90′
Kevin Rafael Escamilla Moreno
Fernando David Arce Juárez58′
75′ Francisco Israel Rivera Dávalos
Ricardo Chávez Soto
57′ Omar Islas Hernández
Yerko Bastián Leiva Lazo
68′ Hugo Gabriel Silveira Pereira
Martín Barragán Negrete46′
Sebastián Sosa Sánchez
Jhoao Leandro Rodríguez González

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.