Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: Mazatlán FC - CF Monterrey 1-2 (0-2)

W spotkaniu 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 25 października, drużyna Mazatlán FC przegrała z Monterrey 1-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Estadio de Mazatlán.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-25 03:00 | Stadion: Estadio de Mazatlán | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
N. Sánchez 41'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Monterrey w trzeciej minucie spotkania, gdy Avilés Hurtado zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Celso Ortiz.

Między 20. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Monterrey w 41. minucie spotkania, gdy Nicolás Sánchez strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

Na drugą połowę drużyna Monterrey wyszła w zmienionym składzie, za Shayra Mohameda wszedł Maximiliano Meza. Kibice Monterrey nie mogli już doczekać się wprowadzenia Artura Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ángel Zapata.

W 52. minucie kartką został ukarany Camilo Sanvezzo, piłkarz gospodarzy.

Zawodnicy Mazatlán FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie gola kontaktowego strzelił Camilo Sanvezzo. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Martín Rodríguez.

W 66. minucie za Miguela Layuna wszedł Claudio Kranevitter. W 73. minucie Martín Rodríguez został zmieniony przez Rodriga Millara, co miało wzmocnić drużynę Mazatlán FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Avilésa Hurtadę na Rogelia Funesa. W 74. minucie arbiter przyznał kartkę Claudiowi Kranevitterowi z zespołu gości.

Po chwili trener Mazatlán FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Cándido Ramírez, a murawę opuścił Luis Mendoza. Jedenastce Mazatlán FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Monterrey.

Hugo Alfonso González Durán
86′ Israel Sabdi Jiménez Nañez
Eric David Cantú Guerrero
José Enrique Ortiz Cortes
Cesar Jasib Montes
34′ Nicolás Andrés Díaz Huincales
Nicolás Gabriel Sánchez  41′ (k.)
Efraín Velarde Calvillo
Jesus Gallardo
80′ Luis Ángel Mendoza Escamilla
Shayr Mohamed González46′
86′ Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Celso Fabián Ortiz Gamarra
Aldo Paul Rocha González
Miguel Layun66′
73′ Martín Vladimir Rodríguez Torrejón
Ángel Eduardo Zapata Praga20′ 46′
86′ César Saúl Huerta Valera
Avilés Hurtado Herrera  3′ 32′ 80′
 57′ 52′ Camilo Da Silva Sanvezzo
Vincent Janssen90′
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
Luis Alberto Cárdenas López
86′ Jorge Antonio Padilla Leal
Edson Antonio Gutiérrez Moreno
86′ Carlos Alonso Vargas Tenorio
Luis Gustavo Sánchez Saucedo90′
Roberto Ismael Meraz Bernal
Arturo Alfonso González González46′
73′ Rodrigo Javier Millar Carvajal
Jonathan Alexander González Mendoza
80′ Cándido Saúl Ramírez Montes
Claudio Matías Kranevitter66′ 74′
Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Jaziel Ismael Martínez Huerta
Manuel Pérez Ruiz
Maximiliano Eduardo Meza46′
86′ Miguel Ángel Sansores Sánchez
José Alfonso Alvarado Pérez

Rogelio Gabriel Funes Mori80′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Monterrey przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.