Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: FC Juárez - CD Guadalajara 1-2 (1-0)

W spotkaniu 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 28 października, drużyna FC Juárez przegrała z CD Guadalajara 1-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie.

E. López 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów zespół FC Juárez wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż cztery razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Juárez w 13. minucie spotkania, gdy Dario Lezcano strzelił pierwszego gola.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Juárez: Víctorowi Velázquezowi w 42. i Dariowi Lezcanowi w 43. minucie. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Dario Lezcano osłabiając drużynę FC Juárez. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę Jeffersonowi Intriagowi z FC Juárez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Juárez.

Drugą połowę zespół CD Guadalajara rozpoczął w zmienionym składzie, za Oribe'a Peraltę wszedł Ernesto Vega. Na drugą połowę drużyna CD Guadalajara wyszła w zmienionym składzie, za Manuela Mayorgę wszedł Walter Sandoval.

Zespół FC Juárez długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 36 minut, jednak drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jesús Molina. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Miguel Ponce.

W 57. minucie za Maura Fernándeza wszedł Flavio Santos. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Guadalajara: Jesúsowi Molinie w 60. i Isaacowi Brizueli w 63. minucie. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CD Guadalajara doszło do zmiany. Javier López wszedł za Alana Cervantesa.

Niedługo później trener FC Juárez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Gabriel Hachen, a murawę opuścił Ángelo Sagal. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Elia Castro z FC Juárez, a w 86. minucie Waltera Sandovala z drużyny przeciwnej. W 90. minucie w drużynie FC Juárez doszło do zmiany. Edy Brambila wszedł za Diego Rolana.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół CD Guadalajara przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Javier López. Sytuację bramkową stworzył Jesús Sánchez.

Minutę później arbiter pokazał żółtą kartkę Flaviowi Santosowi, piłkarzowi FC Juárez. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Hiram Ricardo Mier Alanis
42′ Víctor Gustavo Velázquez Ramos
Miguel Ponce
84′ Elio Castro Guadarrama
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo65′
45′ Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
Jesús Antonio Molina Granados  49′ 60′
76′ Ángelo Nicolás Sagal Tapia
Isaac Brizuela63′
 13′ 43′ 43′ Dario Lezcano
Oribe Peralta46′
57′ Mauro Raúl Fernández
Alan Pulido
90′ Diego Alejandro Rolan Silva
Jesús Enrique Sánchez García
Enrique Eduardo Palos Reyes
Raúl Manolo Gudiño Vega
Luis Alberto López López
Gilberto Sepúlveda López
90′ Edy Germán Brambila Rosales
Fernando Beltrán Cruz
76′ Gabriel Alejandro Hachen
Javier Eduardo López Ramírez65′  90′
Francisco Javier Nevarez Pulgarin
Michael Pérez Ortiz
Leandro Carrijo Silva
Walter Gael Sandoval Contreras46′ 86′
57′ 90′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Ernesto Alexis Vega Rojas46′

Drużyna FC Juárez zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.