Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: Deportivo Toluca FC - CF Pachuca 2-0 (0-0)

27 października na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdo odbył się pojedynek 15. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Toluca i Pachucej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Toluca 2-0.

F. Pardo 85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 meczów drużyna Pachucej wygrała 14 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie Omar Tobio zastąpił Luisa Hernándeza.

Drugą połowę drużyna Pachucej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jonathana Copete'a wszedł Víctor Dávila. W 50. minucie kartkę otrzymał Víctor Dávila z Pachucej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Toluca w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Hernández.

W 60. minucie kartkę dostał Gustavo Cabral, piłkarz Pachucej. Chwilę później trener Toluca postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Emmanuela Gigliottiego wszedł Rodrigo Salinas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Toluca utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Toluca udało się strzelić gola i wygrać. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Toluca doszło do zmiany. Federico Mancuello wszedł za Alexisa Canela.

Chwilę później trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Luis Chávez, a murawę opuścił Jorge Hernández. W 84. minucie w zespole Pachucej doszło do zmiany. Roberto De La Rosa wszedł za Romaria Ibarrę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Toluca, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Édgar Pardo. Asystę zanotował William da Silva.

W 89. minucie sędzia ukarał kartką Luisa Hernándeza, zawodnika gospodarzy. W 90. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Gustavo Daniel Cabral Cáceres60′
20′ Omar Fernando Tobio
Oscar Fabián Murillo Murillo
79′ Alexis Pedro Canelo
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
William Fernando da Silva
Jorge Daniel Hernández Govea82′
 85′ Édgar Felipe Pardo Castro
Jonathan Copete Valencia46′
63′ Emmanuel Gigliotti
Romario Andrés Ibarra Mina84′
Luis Manuel García Palomera
Alfonso Blanco Antúnez
Adrián Mora Barraza
Kevin Nahin Álvarez Campos
63′ Rodrigo Salinas Dorantes
Edwin Andrés Cardona Bedoya
20′  52′ 89′ Luis Donaldo Hernández González
Luis Gerardo Chávez Magallón82′
79′ Federico Andrés Mancuello
Miguel Ángel Tapias Dávila
Javier Hernández Sánchez
Víctor Alejandro Dávila Zavala46′ 50′
Oscar Manuel Millán Garduño
Roberto Carlos De La Rosa González84′

Jeśli jedenastka Pachucej nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Pachucej pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.