Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: Club Santos Laguna - Atlético San Luis 2-1 (1-1)

W meczu 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 26 października, zespół Santos Laguna zwyciężył z Atlético San Luis 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-26 02:06 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Eduardo Galván Basulto
G. Berterame 30'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Santos Laguna.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alan Cervantes z Santos Laguna. Była to 12. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos Laguna w 25. minucie spotkania, gdy Walter Sandoval strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Bryan Garnica.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Germán Berterame. Asystę zanotował Pablo Barrera.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Germánowi Berteramemu, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos Laguna w 52. minucie spotkania, gdy Julio Furch zdobył z karnego drugą bramkę. W 62. minucie Juan Castro zastąpił Pabla Lópeza.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Carlos Orrantía z Santos Laguna, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Bryana Garnicę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 70. minucie Mauro Quiroga został zmieniony przez Matíasa Catalána, a za Pabla Barrerę wszedł na boisko Ricardo García, co miało wzmocnić zespół Atlético San Luis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eduarda Aguirre'a na Santiago Muñoza. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético San Luis: Venturze Alvarado w 74. i Dioniciowi Escalantemu w 76. minucie.

Trener Atlético San Luis postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Andersona Julia i na pole gry wprowadził napastnika Diego Pinedę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie w jedenastce Santos Laguna doszło do zmiany. Ronaldo Prieto wszedł za Waltera Sandovala. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Dionicio Manuel Escalante Moreno76′
12′ Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Pablo Edson Barrera Acosta81′
62′ Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Juan David Castro Ruiz62′
Fernando Gorriarán Fontes
Anderson Andrés Julio Santos81′
 25′ 84′ Walter Gael Sandoval Contreras
Jorge Alberto Sánchez López
74′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Germán Berterame  30′ 50′
 52′ (k.) Julio César Furch
Enrique López Fernández
62′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Renato Mendoza Navarro
84′ Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
Raúl Alberto Aranda Gallegos
Felix Eduardo Torres Caicedo
Diego Iván Pineda Juárez81′
74′ Santiago René Muñóz Robles

Drużyna Atlético San Luis zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Santos Laguna otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Santos Laguna w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.