Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: Club America - Puebla FC 2-0 (0-0)

W pojedynku 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 27 października, drużyna Clubu América wygrała z Pueblami 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Azteca w Meksyku.

A. Ibargüen 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów jedenastka Clubu América wygrała 11 razy i zanotowała pięć porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Alejandro Chumacero z Puebli. Była to 10. minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna Clubu América wyszła w zmienionym składzie, za Nicolása Benedettiego wszedł Andrés Ibargüen. W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Antoniowi Lópezowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 56. minucie w jedenastce Puebli doszło do zmiany. Jesús Eduardo Zavala Castañeda wszedł za Alejandra Chumacera. W 64. minucie Richard Sánchez zastąpił Nicolása Castilla.

Bramkarz Puebli wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 65. minucie Nicolás Castillo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Henry Martín.

Chwilę później trener Puebli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Alan Jesús Acosta Montañez, a murawę opuścił Pablo González. W 79. minucie Roger Martínez został zmieniony przez Francisca Córdovę, co miało wzmocnić jedenastkę Clubu América. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Marruga na Jorge Záratego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu América w 82. minucie spotkania, gdy Andrés Ibargüen zdobył drugą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte10′ 56′
53′ Antonio De Jesús López Amenábar
Omar Andrés Fernández Frasica
64′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Pablo González Díaz69′
79′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Christian Camilo Marrugo Rodríguez81′
Henry Josué Martín Mex
Christian Alejandro Tabó Hornos
46′ Nicolás Benedetti Roa
Alan Jesús Acosta Montañez69′
79′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Antonio de Jesús Soto López
64′  65′ Nicolás Ignacio Castillo Mora
Jesús Eduardo Zavala Castañeda56′
46′  82′ Andrés Felipe Ibargüen García
Jorge Alejandro Zárate Careaga81′
Federico Sebastián Viñas Barboza
Diego Abella Calleja

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.