Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: Club America - CSyD Atlas de Guadalajara 1-0 (0-0)

W starciu 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 25 października, zespół Clubu América zwyciężył z Atlasem 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Azteca w Meksyku.

J. Sánchez 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Clubu América wygrała aż 19 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Jesús Angulo zastąpił Braytona Vázqueza.

Po pół godzinie gry kartkę obejrzał Germán Conti z Atlasu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Atlasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ignacia Jeraldina wszedł Ían Torres. W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksa Ibarrę z Atlasu, a w 57. minucie Santiago Cáseresa z drużyny przeciwnej.

Trener Clubu América postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Santiago Cáseresa i na pole gry wprowadził napastnika Giovaniego dos Santosa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Richarda Sáncheza z Clubu América, a w 75. minucie Lorenza Reyesa z drużyny przeciwnej. W 74. minucie w drużynie Clubu América doszło do zmiany. Andrés Ibargüen wszedł za Francisca Córdovę.

Trener Atlasu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edyairtha Ortegę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Alex Ibarra. Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Víctorowi Malcorze, piłkarzowi gości. W 84. minucie w zespole Clubu América doszło do zmiany. Jesús Escoboza wszedł za Luisa Fuentesa.

Jedenastce Clubu América w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 10 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania bramkę zdobył Jorge Sánchez. Asystę przy bramce zanotował Leonardo Suárez.

W 90. minucie w zespole Atlasu doszło do zmiany. Christopher Trejo wszedł za Braytona Vázqueza.

Camilo Vargas
 88′ Jorge Eduardo Sánchez Ramos
Diego Armando Barbosa Zaragoza
Sebastián Enzo Cáceres Ramos
Hugo Martín Nervo
Víctor Emanuel Aguilera
Germán Andrés Conti32′
84′ Luis Fernando Fuentes Vargas
Jesús Alberto Angulo Uriarte14′
57′ 63′ Santiago Cáseres
Alex Ibarra49′ 77′
Leonardo Gabriel Suárez
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio75′
74′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Jesús Antonio Isijara Rodríguez
73′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
José Javier Abella Fanjul
84′ Jesús Alonso Escoboza Lugo
Edyairth Alberto Ortega Alatorre77′
63′ Giovani dos Santos
Alan Neftaly Reyes Martínez
74′ Andrés Felipe Ibargüen García
Jonathan Ozziel Herrera Morales
Roger Beyker Martínez Tobinson
Ían Jairo Misael Torres Ramírez46′
Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Christopher Brayan Trejo Morantes90′

Drużyna Clubu América była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Clubu América, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Atlasu wymienił czterech zawodników.