Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX: CF Pachuca - Pumas de la Universidad de Mexico 1-1 (1-1)

W pojedynku 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 27 października, drużyna Pachucej zremisowała z Pumasem 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto.

J. Vigón 23'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 meczów zespół Pachucej wygrał 14 razy i zanotował 11 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Pumasu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie Juan Vigón dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Favio Álvarez.

W 36. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Gustavowi Cabralowi z Pachucej. Była to 37. minuta spotkania.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Erick Aguirre.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Facunda Wallera z Pumasu, a w 68. minucie Kevina Álvareza z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Erick Sánchez został zastąpiony przez Cristiana Souzę.

W tej samej minucie w jedenastce Pachucej doszło do zmiany. Francisco Figueroa wszedł za Roberta De La Rosę. Trener Pumasu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Facunda Wallera i na pole gry wprowadził napastnika Juana Iturbego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie Juan Dinenno został zmieniony przez Carlosa Gutiérreza, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku za Andrésa Iniestrę wszedł na boisko Erik Lira, co miało wzmocnić zespół Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Víctora Dávilę na Édgara Parda oraz Ismaela Sosę na Leonarda Ramosa.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Cháveza z Pachucej, a w 86. minucie Alfreda Talaverę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alfredo Talavera86′
68′ Kevin Nahin Álvarez Campos
Alan Mozo Rodríguez
37′ Gustavo Daniel Cabral Cáceres
Johan Felipe Vásquez Ibarra
Oscar Fabián Murillo Murillo
Nicolás Omar Freire
 45′ Erick Germain Aguirre Tafolla
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
70′ Erick Daniel Sánchez Ocegueda
Favio Enrique Álvarez
36′ (k.) 81′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Juan Pablo Vigón Cham  23′
90′ Ismael Sosa
Andrés Iniestra Vázquez Mellado90′
85′ Luis Gerardo Chávez Magallón
Facundo Federico Waller Martiarena59′ 70′
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Carlos Gabriel González Espínola
70′ Roberto Carlos De La Rosa González
Amaury García Moreno
70′ Francisco Antonio Figueroa Díaz
Carlos Gutiérrez Estefa71′
Efraín Orona Zavala
Erik Antonio Lira Méndez90′
81′ Édgar Felipe Pardo Castro
Leonel López González
70′ Cristian Souza España
Gerardo Moreno Cruz
Roberto Antonio Nurse Anguiano
Johan Rodríguez
90′ Leonardo Javier Ramos
Juan Manuel Iturbe70′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Pachucej, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Pumasu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.