Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX: Cruz Azul FC - CA Monarcas Morelia 2-3 (1-1)

W meczu 14. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 20 października, drużyna Cruz Azul przegrała z Morelią 2-3 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Azteca w Meksyku.

S. Ferreira 15',55',81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania jedenastka Morelii wygrała 16 razy i zanotowała 15 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Carlos Ferreira wywołał eksplozję radości wśród kibiców Morelii, strzelając gola w 15. minucie spotkania.

W 29. minucie sędzia pokazał kartkę José Martínezowi z Morelii.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jonathan Rodríguez. Bramka padła po podaniu Orbelína Pinedy.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Rodriga Millara, zawodnika Morelii. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Morelii w 55. minucie spotkania, gdy Carlos Ferreira strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Miguel Sansores.

Między 56. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener Cruz Azul postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Orbelína Pinedę i na pole gry wprowadził napastnika Bryana Angula. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie Gabriel Achilier został zmieniony przez José Ortiza.

W 75. minucie w jedenastce Morelii doszło do zmiany. Édison Flores wszedł za Rodriga Millara.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na kwadrans przed zakończeniem meczu Jonathan Rodríguez po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2. Przy strzeleniu gola pomagał Guillermo Fernández.

W 78. minucie w zespole Morelii doszło do zmiany. Fernando Aristeguieta wszedł za Miguela Sansoresa. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Guillermo Fernández, piłkarz gospodarzy.

Szybko po stracie bramki jedenastka gości ponownie pokazała swoją wyższość. W 81. minucie Carlos Ferreira dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zanotował Efraín Velarde.

W 84. minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. Josué Domínguez wszedł za Miltona Caraglia. W 89. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. W doliczonej czwartej minucie starcia w jedenastce Cruz Azul doszło do zmiany. Edgar Méndez wszedł za Guillerma Fernándeza.

Dwie minuty później kartkę obejrzał Pablo Aguilar z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Carlos Sebastián Sosa Silva
90′ Pablo César Aguilar Benítez
Efraín Velarde Calvillo64′
69′ Orbelín Pineda Alvarado
Rodrigo Javier Millar Carvajal45′ 75′
58′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Mario Humberto Osuna Pereznuñez 89′ (k.)
Rafael Baca Miranda
Aldo Paul Rocha González
80′ 90′ Guillermo Matías Fernández
Carlos Sebastián Ferreira Vidal  15′, 55′, 81′
84′ Milton Joel Caraglio
Miguel Ángel Sansores Sánchez78′
 40′, 76′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
José Enrique Ortiz Cortes69′
84′ Josué Misael Domínguez González
Cándido Saúl Ramírez Montes
90′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Salvador Reyes Chávez
Javier Alván Salas Salazar
Lucas Martín Villafáñez
69′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Fernando Luis Aristeguieta de Luca78′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.