Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX: Club Necaxa - Tijuana 2-0 (1-0)

17 października na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes odbyło się spotkanie 14. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club Necaxa i Tijuanej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Club Necaxa 2-0.

14. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-17 02:30 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: Adonai Escobedo González
Club Necaxa
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
2
0
Ian González 4'
F. Arce 81'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Tijuanej wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Ian González. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył David Cabrera.

W 12. minucie Jair Pereira został zmieniony przez Maria De Lunę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Idekel Domínguez z Club Necaxa. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Club Necaxa.

Drugą połowę drużyna Club Necaxa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Claudia Baezę wszedł Fernando Arce. W 59. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Po godzinie gry w drużynie Tijuanej doszło do zmiany. Luís Leal wszedł za Bryana Angula. W tej samej minucie trener Tijuanej postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jordi Cortizo, a murawę opuścił David Barbona. W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Vladimirowi Loroñie z zespołu gości.

A trener Club Necaxa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maximiliana Salasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Juan Delgado. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Club Necaxa doszło do zmiany. Martín Barragán wszedł za Lucasa Passeriniego. W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Jaime Gómezowi, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club Necaxa w 81. minucie spotkania, gdy Fernando Arce strzelił drugiego gola. Po raz kolejny asystę zaliczył David Cabrera.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jordiego Cortiza z Tijuanej, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Maximiliana Salasa z drużyny przeciwnej. Minus trzy minuty później w drużynie Club Necaxa doszło do zmiany. Alejandro Andrade wszedł za Iana Gonzáleza. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Vladimir Eduardo Loroña Aguilar66′ 73′
12′ Jair Pereira Rodríguez
Victor Andrés Guzmán Olmedo
Unai Bilbao Arteta
Miguel Ángel Barbieri
45′ Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
Kevin Alexander Balanta Lucumí
46′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Jaime Gómez Valencia80′
74′ Juan Antonio Delgado Baeza
Mauro Alberto Laínez Leyva73′
Alejandro Zendejas Saavedra
Marcel Alejandro Ruiz Suárez65′
David Cabrera Pujol
David Matías Barbona61′
 4′ 90′ Ian González Nieto
Bryan Dennys Angulo Tenorio 59′ (k.) 61′
74′ Lucas Giuliano Passerini
Fabián Andrés Castillo Sánchez
Sebastián Andrés Fassi Álvarez
Carlos Alberto Higuera de los Ríos
12′ Mario Humberto De Luna Saucedo
Aldo Jafid Cruz Sánchez73′
Jairo Daniel González Fajardo
Jordan Jesús Silva Díaz
Raúl Martín Sandoval Zavala
Jordi Cortizo de la Piedra61′ 83′
90′ Alejandro Andrade Rivera
Luis Javier Gamíz Ávila
46′  81′ Fernando David Arce Juárez
Jordan Lenín Rezabala Anzules73′
Ricardo Chávez Soto
Christian Hernando Rivera Cuéllar
74′ Martín Barragán Negrete
Gerson Romario Vázquez Ogara
Jhoao Leandro Rodríguez González
Luis Leal61′
74′ 90′ Maximiliano Nahuel Salas
Edgar Iván López Rodríguez65′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.