Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX: CF Monterrey - CD Guadalajara 1-1 (1-1)

21 października na Estadio BBVA Bancomer w Guadalupe odbyło się spotkanie 14. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Monterrey i CD Guadalajara. Mecz zakończył się remisem 1-1.

M. Ponce 42'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 meczów zespół CD Guadalajara wygrał 15 razy i zanotował 14 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Monterrey otworzyli wynik. W 13. minucie Jesus Gallardo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Rogelio Funes.

W 32. minucie Michael Pérez zastąpił Alana Cervantesa.

Zawodnicy CD Guadalajara odpowiedzieli strzeleniem gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Miguel Ponce. Przy strzeleniu gola pomagał Oribe Peralta.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Monterrey rozpoczęła w zmienionym składzie, za Artura Gonzáleza wszedł Carlos Rodríguez. Trener CD Guadalajara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Ernesto Vega, a murawę opuścił Oribe Peralta.

W 71. minucie kartką został ukarany John Medina, piłkarz Monterrey. Kibice Monterrey nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vincenta Janssena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dorlan Pabón. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w drużynie CD Guadalajara za Alana Pulidy wszedł Gilberto Sepúlveda, a w jedenastce Monterrey Leonel Vangioni zmienił Maximiliana Mezę.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Celsowi Ortizowi z zespołu gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Oswaldo Alanís Pantoja
71′ John Stefan Medina Ramírez
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Cesar Jasib Montes
Hiram Ricardo Mier Alanis
Nicolás Gabriel Sánchez
Miguel Ponce  42′
80′ Leonel Ezequiel Vangioni
Jesús Antonio Molina Granados
 13′ Jesus Gallardo
Michael Pérez Ortiz32′
46′ Arturo Alfonso González González
Isaac Brizuela
84′ Celso Fabián Ortiz Gamarra
Alan Pulido80′
Rogelio Gabriel Funes Mori
Oribe Peralta62′
73′ Dorlan Mauricio Pabón Ríos
Fernando Beltrán Cruz
80′ Maximiliano Eduardo Meza
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo32′
73′ Vincent Janssen
Javier Eduardo López Ramírez
46′ Carlos Alberto Rodríguez Gómez
Walter Gael Sandoval Contreras
Ángel Zaldívar Caviedes
Ernesto Alexis Vega Rojas62′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Monterrey przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.