Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX: Tijuana - CD Guadalajara 0-0

5 października na Estadio Caliente odbył się mecz 13. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuanej i CD Guadalajara. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-05 04:06 | Stadion: Estadio Caliente | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
CD Guadalajara
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Tijuanej wygrał aż 10 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 38. minucie kartkę otrzymał Fabián Castillo z zespołu gospodarzy.

W 55. minucie Edgar López zastąpił Bryana Angula. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Guadalajara doszło do zmiany. Fernando Beltrán wszedł za Jesúsa Angula.

Chwilę później trener CD Guadalajara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Dieter Villalpando, a murawę opuścił José Macías. Między 80. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Guadalajara: Uriel Antuna, Ernesto Vega, Cristian Calderón, na ich miejsce weszli: Ángel Zaldívar, Oribe Peralta, Miguel Ponce. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luísa Leala, Fabiána Castilla zajęli: David Barbona, Clifford Aboagye.

Uriel Antuna86′
38′ 80′ Fabián Andrés Castillo Sánchez
Jesús Ricardo Angulo Uriarte67′
Christian Hernando Rivera Cuéllar
Jose Vazquez
55′ Edgar Iván López Rodríguez
Ernesto Alexis Vega Rojas87′
80′ Luis Leal
Alexis Francisco Peña López
80′ Clifford Aboagye
Miguel Ponce88′
80′ David Matías Barbona
Oribe Peralta87′
55′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Ángel Zaldívar Caviedes86′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy CD Guadalajara żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna CD Guadalajara w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.