Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX: Deportivo Toluca FC - Cruz Azul FC 2-0 (1-0)

W starciu 13. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 4 października, jedenastka Toluca wygrała z Cruz Azul 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-04 19:00 | Stadion: Estadio Nemesio Díez | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
Deportivo Toluca FC
Cruz Azul FC
2
0
Ó. Ortega 24'
G. Sauro 49'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki drużyna Cruz Azul wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 14 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Cruz Azul próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toluca w 24. minucie spotkania, gdy Óscar Ortega zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Rubens Sambueza.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Toluca.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gastón Sauro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toluca, strzelając kolejnego gola w 49. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował João Plata.

Niedługo później trener Toluca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Michael Estrada, a murawę opuścił João Plata. W tej samej minucie trener Cruz Azul postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Josué Domíngueza. Na boisko wszedł Roberto Alvarado, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 73. minucie Víctor Yotún został zastąpiony przez Alexisa Gutiérreza.

Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Toluca: Raúl López, Alexis Canelo, Antonio Ríos, na ich miejsce weszli: Alan Medina, Javier Güemez, Alan Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Santiago Giméneza, Orbelína Pinedy zajęli: Milton Caraglio, Jonathan Borja. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jose De Jesus Corona
 24′ Óscar Haret Ortega Gatica
Juan Marcelo Escobar Chena
Brandon Guadalupe Sartiaguin Godoy
Josué Emmanuel Reyes Santacruz
 49′ Gastón Sauro
Julio César Domínguez Juárez
79′ Raúl López Gómez
Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
86′ Antonio Ríos Martínez
José Ignacio Rivero Segade
79′ Alexis Pedro Canelo
Santiago Tomás Giménez74′
63′ João Jimmy Plata Cotera
Roberto Carlos Alvarado Hernández63′
79′ Javier Güemez López
Rafael Baca Miranda
79′ Alan Medina Camacho
Jonathan Darwin Borja Colorado80′
86′ Alan Omar Rodríguez Ortíz
Alex Stik Castro Giraldo
63′ Michael Steveen Estrada Martínez
Alexis Hazael Gutiérrez Torres73′
Pablo Nicolás López De León
Elías Hernán Hernández Jacuinde
Enrique Luis Triverio
Milton Joel Caraglio74′

Jedenastka Cruz Azul miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.