Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX: CSyD Atlas de Guadalajara - Club Necaxa 0-1 (0-0)

4 października na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbył się mecz 13. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Club Necaxa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Club Necaxa 1-0.

Ian González 55'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna Atlasu wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Atlasu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Fernando Arce z zespołu gości. Była to 37. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Club Necaxa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fernanda Arce'a wszedł Juan Delgado. Trener Club Necaxa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Martín Barragán, a murawę opuścił Lucas Passerini.

Jedynego gola meczu strzelił Ian González dla drużyny Club Necaxa. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 61. minucie kartkę obejrzał Marcelo Correa z Atlasu. Chwilę później trener Atlasu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Germána Contiego. Na boisko wszedł Brayton Vázquez, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Jesús Isijara został zmieniony przez Ángela Márqueza.

Od 67. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Club Necaxa i jedną drużynie przeciwnej.

Julio César González Trinidad
64′ Germán Andrés Conti
Unai Bilbao Arteta90′
67′ Jesús Alberto Angulo Uriarte
Alejandro Zendejas Saavedra87′
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Jair Pereira Rodríguez
Alex Ibarra
Claudio Andrés Baeza Baeza77′
64′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Fernando David Arce Juárez37′ 46′
Víctor Ignacio Malcorra
David Cabrera Pujol
Luciano Federico Acosta
Ian González Nieto  55′ 69′ 77′
61′ 87′ Marcelo Javier Correa
Lucas Giuliano Passerini46′
Edgar Adolfo Hernández Tellez
Sebastián Andrés Fassi Álvarez
Diego Armando Barbosa Zaragoza
Mario Humberto De Luna Saucedo
64′ Brayton Josué Vázquez Vélez
Jairo Daniel González Fajardo
Armando Escobar Díaz
Raúl Martín Sandoval Zavala
64′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Juan Antonio Delgado Baeza46′
87′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Jhoao Leandro Rodríguez González
Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Maximiliano Nahuel Salas77′

Zespół Atlasu miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Atlasu, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka Atlasu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.