Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX: Club León - Mazatlán FC 2-1 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 3 października, drużyna Club León wygrała z Mazatlán FC 2-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-03 04:30 | Stadion: Estadio León (Nou Camp) | Arbiter: Erick Yair Miranda Galindo
M. Sansores 52'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Césara Huertę z Mazatlán FC, a w 24. minucie Fernanda Navarra z drużyny przeciwnej.

W 33. minucie za Yaira Morena wszedł Jean Meneses. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Joel Campbell, a murawę opuścił Nicolás Sosa.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Mazatlán FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie bramkę zdobył Miguel Sansores. Sytuację bramkową stworzył Luis Mendoza.

W 67. minucie w zespole Mazatlán FC doszło do zmiany. Mario Osuna wszedł za Luisa Mendozę. Chwilę później trener Mazatlán FC postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Cándida Ramíreza wszedł Carlos Vargas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Robertowi Merazowi, piłkarzowi gości.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie Jean Meneses wyrównał wynik meczu.

Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club León w 90. minucie spotkania, gdy Ángel Mena zdobył z karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
24′ Fernando Navarro
Jorge Antonio Padilla Leal88′
Jaine Stiven Barreiro Solis
José Enrique Ortiz Cortes
89′ William José Tesillo Gutiérrez
Efraín Velarde Calvillo
33′ Yairo Yesid Moreno Berrío
Cándido Saúl Ramírez Montes68′
Pedro Jesús Aquino Sánchez
Nicolás Andrés Díaz Huincales
 90′ (k.) Ángel Israel Mena Delgado
Luis Ángel Mendoza Escamilla67′
Luis Arturo Montes Jiménez
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón
José David Ramírez García
Roberto Ismael Meraz Bernal79′ 79′
46′ Nicolás Sosa Sánchez
Mario Humberto Osuna Pereznuñez67′
46′ Joel Campbell
Aldo Paul Rocha González79′ 90′
José de Jesús Godínez Navarro
Sagir David Arce Chávez
Armando León Reséndez
Fernando Luis Aristeguieta de Luca75′
33′  83′ Jean David Meneses Villarroel
Manuel Pérez Ruiz

Drużyna Club León była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Club León dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Mazatlán FC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.