Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX: Club America - Pumas de la Universidad de Mexico 2-2 (1-1)

W pojedynku 13. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 4 października, zespół Clubu América zremisował z Pumasem 2-2 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Azteca w Meksyku.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-04 04:00 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
J. Iturbe 55'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 meczów zespół Clubu América wygrał 21 razy i zanotował 11 porażek oraz 14 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pumasu w 28. minucie spotkania, gdy Juan Vigón zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Juan Dinenno.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 39. minucie Nicolás Benedetti wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Henry Martín.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartkę dostał Juan Iturbe z Pumasu.

Niedługo później Juan Iturbe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie pojedynku. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Manuel Mayorga.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolása Benedettiego z Clubu América, a w 67. minucie Juana Dinenna z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Giovani dos Santos został zmieniony przez Leonarda Suáreza. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Pumas: Johanowi Vásquezowi w 70. i Andrésowi Iniestrze w 76. minucie.

W 74. minucie w drużynie Pumasu doszło do zmiany. Erik Lira wszedł za Juana Vigóna. Na 10 minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Andrés Iniestra z Pumasu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 76. minucie. W 81. minucie w drużynie Pumasu doszło do zmiany. Leonel López wszedł za Juana Iturbego. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Federico Viñas. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy Clubu América: Roger Martínez, Andrés Ibargüen, a na ich miejsce weszli Henry Martín, Nicolás Benedetti. Chwilę później trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Bryan Mendoza, a murawę opuścił Carlos Gutiérrez. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Carlos Gutiérrez Estefa90′
 39′ 61′ 86′ Nicolás Benedetti Roa
Juan Pablo Vigón Cham  28′ 74′
68′ Giovani dos Santos
Andrés Iniestra Vázquez Mellado76′ 80′
Richard Rafael Sánchez Guerrero
Facundo Federico Waller Martiarena
 81′ (k.) Federico Sebastián Viñas Barboza
Juan Manuel Iturbe  55′ 47′ 81′
86′ Henry Josué Martín Mex
Bryan Mendoza Cruz90′
68′ Leonardo Gabriel Suárez
Gerardo Moreno Cruz
Luis Tinajero Stevens
Jerónimo Rodríguez Guemes
86′ Andrés Felipe Ibargüen García
Emanuel Montejano Arroyo
86′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Jacob Eduardo Morales Zenón

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Clubu América przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.