Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX: Santos Laguna - Tijuana 2-0 (2-0)

W pojedynku 12. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 12 października, zespół Santos Laguna wygrał z Tijuaną 2-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

12. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-12 02:06 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Diego Montaño Robles
Club Santos Laguna
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
2
0
W. Sandoval 23'
V. Loroña 36' (samob.)

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań drużyna Santos Laguna wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Santos Laguna zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Tijuany była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santosu Laguna w 23. minucie spotkania, gdy Walter Sandoval strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Julia Furcha.

W 36. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Tijuany Vladimir Loroña. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Na drugą połowę jedenastka Tijuany wyszła w zmienionym składzie, za Christiana Riverę, Fabiána Castilla weszli David Barbona, Jordan Rezabala. Jedyną kartkę w meczu dostał Vladimir Loroña z drużyny gości. Była to 54. minuta meczu.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Tijuany doszło do zmiany. Clifford Aboagye wszedł za Luísa Leala. W 62. minucie Edgar López został zmieniony przez Bryana Angula. W 65. minucie w jedenastce Santosu Laguna doszło do zmiany. Adrián Lozano wszedł za Waltera Sandovala.

Po chwili trener Santosu Laguna postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Bryana Garnicę wszedł Carlos Orrantía, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Santosu Laguna doszło do zmiany. Eduardo Aguirre wszedł za Raúla Rivera. Chwilę później trener Tijuany postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Jordi Cortizo, a murawę opuścił Aldo Cruz.

Aldo Jafid Cruz Sánchez74′
71′ Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Kevin Alexander Balanta Lucumí
Fernando Gorriarán Fontes
Fabián Andrés Castillo Sánchez46′
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Mauro Alberto Laínez Leyva
 23′ 65′ Walter Gael Sandoval Contreras
Christian Hernando Rivera Cuéllar46′
74′ Raúl Octavio Rivero Falero
Clifford Aboagye62′
71′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
David Matías Barbona46′
Edgar Games González
Jordi Cortizo de la Piedra74′
65′ Adrián Lozano Magallanes
Luis Javier Gamíz Ávila
Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Jordan Lenín Rezabala Anzules46′
74′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Marcel Alejandro Ruiz Suárez
Osmar Osvaldo Ruíz Chairez
Bryan Dennys Angulo Tenorio62′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Tijuany przyznał jedną żółtą.

Zespół Santosu Laguna w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.