Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX: Monterrey - Tigres 0-2 (0-1)

W meczu 12. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 27 września, zespół Monterrey przegrał z Tigres 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio BBVA Bancomer w Guadalupe.

N. López 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków jedenastka Tigres wygrała 18 razy i zanotowała 16 porażek oraz 16 remisów.

Od pierwszych minut zespół Monterrey zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Tigres była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tigres w 24. minucie spotkania, gdy Leonardo Fernández zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Luis Rodríguez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Sebastiánowi Vegasowi z jedenastki gospodarzy. Była to 26. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tigres.

Na murawie, jak to często zdarzało się Monterrey w tym sezonie, pojawił się Daniel Parra, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 61. minucie Jesusa Gallardo. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie za Miguela Layuna wszedł Dorlan Pabón.

Między 65. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Monterrey: Celso Ortiz, Carlos Rodríguez, Maximiliano Meza, na ich miejsce weszli: Claudio Kranevitter, Arturo González, José Alvarado. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leonarda Fernándeza, Juliána Quiñonesa zajęli: Nicolás López, Eduardo Vargas.

Jedenastka Monterrey ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Nicolás López. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Eduardo Vargas.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Andre-Pierre Gignac z Tigres. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Nahuel Ignacio Guzmán
61′ Miguel Layun
Hugo Ayala Castro
John Stefan Medina Ramírez
Francisco Javier Meza Palma
Nicolás Gabriel Sánchez
Luis Alfonso Rodríguez Alanís
26′ Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Carlos Joel Salcedo
61′ Jesus Gallardo
Leonardo Cecilio Fernández López  24′ 65′
76′ Maximiliano Eduardo Meza
Rafael De Souza Pereira
69′ Celso Fabián Ortiz Gamarra
Jesús Alberto Dueñas Manzo
Ake Arnaud Loba
Guido Pizarro
Rogelio Gabriel Funes Mori
Julián Andrés Quiñones Quiñones77′
70′ Carlos Alberto Rodríguez Gómez
Juan José Sánchez Purata
61′ Daniel Alexis Parra Durán
Eduardo Santiago Tercero Méndez
70′ Arturo Alfonso González González
Francisco Eduardo Venegas Moreno
Jonathan Alexander González Mendoza
Javier Aquino
69′ Claudio Matías Kranevitter
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
76′ José Alfonso Alvarado Pérez
Nicolás Federico López Alonso65′  79′
Shayr Mohamed González
Eduardo Vargas77′
61′ Dorlan Mauricio Pabón Ríos

Drużyna Monterrey zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Monterrey w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.