Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX: Cruz Azul FC - Club America 0-0

28 września na Estadio Azteca w Meksyku odbył się mecz 12. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Clubu América. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

12. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-28 03:45 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
Cruz Azul FC
Club America
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki drużyna Clubu América wygrała 21 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 14 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Igora Lichnovskiego z Cruz Azul, a w 31. minucie Nicolása Benedettiego z drużyny przeciwnej.

W 39. minucie za Sebastiána Cáceresa wszedł Ramón Juárez. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie kartką został ukarany Víctor Aguilera, piłkarz Clubu América. W 53. minucie Víctor Aguilera został zmieniony przez Santiago Cáseresa, a za Giovaniego dos Santosa wszedł na boisko Federico Viñas, co miało wzmocnić drużynę Clubu América. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elíasa Hernándeza na Víctora Yotúna.

Trener Clubu América postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Francisca Córdovę i na pole gry wprowadził napastnika Andrésa Ibargüena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Nicolás Benedetti został zmieniony przez Leonarda Suáreza, co miało wzmocnić zespół Clubu América. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Santiago Giméneza na Roberta Alvarada. Kibice Cruz Azul nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josué Domíngueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Orbelín Pineda.

Luis Fernando Fuentes Vargas
25′ Igor Lichnovsky Osorio
Víctor Emanuel Aguilera51′ 53′
Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
Paul Aguilar
65′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
Nicolás Benedetti Roa31′ 71′
Luis Francisco Romo Barrón
Richard Rafael Sánchez Guerrero
87′ Orbelín Pineda Alvarado
Jorge Eduardo Sánchez Ramos
José Ignacio Rivero Segade
Francisco Sebastián Córdova Reyes71′
72′ Santiago Tomás Giménez
Santiago Cáseres53′
72′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Jesús Alonso Escoboza Lugo
Jonathan Darwin Borja Colorado
Fernando Rubén González Pineda
Alex Stik Castro Giraldo
Leonardo Gabriel Suárez71′
87′ Josué Misael Domínguez González
Andrés Felipe Ibargüen García71′
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
Roger Beyker Martínez Tobinson
65′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Federico Sebastián Viñas Barboza70′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Cruz Azul, natomiast piłkarzom Clubu América pokazał dwie.

Drużyna Cruz Azul w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Clubu América dokonał pięciu zmian.