Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX: Cruz Azul FC - Club America 0-0

28 września na Estadio Azteca w Meksyku odbył się pojedynek 12. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Clubu América. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

12. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-28 03:45 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: J. Pérez Durán
Cruz Azul FC
Club America
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Zespół Clubu América wygrał aż 23 razy, zremisował 14, a przegrał tylko 11.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Igora Lichnovskiego z Cruz Azul, a w 31. minucie Nicolása Benedettiego z drużyny przeciwnej.

W 39. minucie za Sebastiána Cáceresa wszedł Ramón Juárez. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Víctorowi Aguilerze z drużyny Clubu América. Była to 51. minuta meczu. Trener Clubu América postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Francisca Córdovę i na pole gry wprowadził napastnika Andrésa Ibargüena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 72. minucie w drużynie Cruz Azul doszło do zmiany. Roberto Alvarado wszedł za Santiago Giméneza. Niedługo później trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Josué Domínguez, a murawę opuścił Orbelín Pineda.

Sebastián Enzo Cáceres Ramos39′
25′ Igor Lichnovsky Osorio
Luis Fernando Fuentes Vargas
Luis Francisco Romo Barrón
Jorge Eduardo Sánchez Ramos
65′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
Francisco Sebastián Córdova Reyes71′
87′ Orbelín Pineda Alvarado
Richard Rafael Sánchez Guerrero
José Ignacio Rivero Segade
Henry Josué Martín Mex
72′ Santiago Tomás Giménez
Santiago Cáseres53′
72′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Jesús Alonso Escoboza Lugo
Jonathan Darwin Borja Colorado
Fernando Rubén González Pineda
Alex Stik Castro Giraldo
Leonardo Gabriel Suárez71′
87′ Josué Misael Domínguez González
Andrés Felipe Ibargüen García71′
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
Roger Beyker Martínez Tobinson
65′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Federico Sebastián Viñas Barboza70′

Zespół Cruz Azul miał 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Cruz Azul, a zawodnikom Clubu América pokazał dwie.

Jedenastka Cruz Azul w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Clubu América dokonał pięciu zmian.