Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX: Atlético San Luis - Club León 0-2 (0-1)

W starciu 12. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 28 września, zespół Atlético San Luis przegrał z Club León 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím.

12. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-28 00:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Óscar Macías Romo
Atlético San Luis
Club León
0
2
Á. Mena 20'
J. Meneses 71'

Już w pierwszych minutach zespół Club León próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club León w 20. minucie spotkania, gdy Ángel Mena strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Luis Montes.

W 21. minucie Luis León zastąpił Jorge Sáncheza. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Juanowi Castro z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Club León.

W 48. minucie żółtą kartkę dostał Ramiro González, zawodnik gospodarzy. W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ramiro González osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 48. minucie.

W 58. minucie w drużynie Atlético San Luis doszło do zmiany. Rodrigo Noya wszedł za Juana Castro. Po chwili trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Joel Campbell, a murawę opuścił José Ramírez. W 67. minucie Emmanuel Gigliotti został zmieniony przez Jeana Menesesa, co miało wzmocnić zespół Club León. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Camila Mayadę na Cadetego oraz Pabla Barrerę na Luisa Gallegosa.

Trener Atlético San Luis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Diego Pinedę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Mauro Quiroga.

Drużyna Atlético San Luis ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Jean Meneses.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Osvaldo Rodríguez, José Rodríguez, Armando León, a na ich miejsce weszli Yairo Moreno, Pedro Aquino, Nicolás Sosa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Alfonso Blanco Antúnez
21′ Luis Fernando León Bermeo
Fernando Navarro
Matías Ezequiel Catalán
Jaine Stiven Barreiro Solis
Ventura Alvarado Aispuro
William José Tesillo Gutiérrez
70′ Camilo Sebastián Mayada Mesa
Yairo Yesid Moreno Berrío77′
48′ 56′ Ramiro Gabriel González Hernández
Pedro Jesús Aquino Sánchez77′
Germán Berterame
Ángel Israel Mena Delgado  20′
43′ 58′ Juan David Castro Ruiz
José David Ramírez García66′
70′ Pablo Edson Barrera Acosta
Luis Arturo Montes Jiménez
Pablo César López Martínez
Nicolás Sosa Sánchez77′
70′ Mauro Daniel Quiroga
Emmanuel Gigliotti67′
Carlos Felipe Rodríguez Rangel
Guillermo Pozos Guevara
70′ Enrique López Fernández
Gil Giovanni Burón Morales
Arturo Montero Ochoa
Juan Ignacio González Ibarra
58′ Rodrigo Javier Noya García
Osvaldo Rodríguez del Portal77′
Ricardo Gibran García Martínez
José Iván Rodríguez Rebollar77′
21′ Jorge Alberto Sánchez López
Jesse Zamudio García
70′ Luis Felipe Gallegos Leiva
Joel Campbell66′
70′ Diego Iván Pineda Juárez
José de Jesús Godínez Navarro

Armando León Reséndez77′

Jean David Meneses Villarroel67′  71′

Drużyna Club León była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników Club León żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.