Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX: Atlético San Luis - Club León 0-2 (0-1)

28 września na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím odbył się mecz 12. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlético San Luis i Club León. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Club León 2-0.

12. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-28 00:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Oscar Macías
Atlético San Luis
Club León
0
2
Á. Mena 20'
J. Meneses 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Club León wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Club León próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club León w 20. minucie spotkania, gdy Ángel Mena strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Luis Montes.

W 21. minucie Luis León został zmieniony przez Jorge Sáncheza. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juanowi Castro z Atlético San Luis. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Club León.

W 48. minucie żółtą kartką został ukarany Ramiro González, zawodnik gospodarzy. Ramiro González z Atlético San Luis w 56. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 48. minucie.

W 58. minucie w zespole Atlético San Luis doszło do zmiany. Rodrigo Noya wszedł za Juana Castro. A kibice Club León nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joela Campbella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić José Ramírez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugiego gola. W 67. minucie Emmanuel Gigliotti został zmieniony przez Jeana Menesesa, co miało wzmocnić drużynę Club León. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Camila Mayadę na Cadetego oraz Pabla Barrerę na Luisa Gallegosa.

Chwilę później trener Atlético San Luis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Diego Pineda, a murawę opuścił Mauro Quiroga.

Zespół Atlético San Luis ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jean Meneses.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Armando León, Osvaldo Rodríguez, José Rodríguez, a na ich miejsce weszli Nicolás Sosa, Yairo Moreno, Pedro Aquino. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

William José Tesillo Gutiérrez
48′ 56′ Ramiro Gabriel González Hernández
Pedro Jesús Aquino Sánchez77′
21′ Luis Fernando León Bermeo
Jaine Stiven Barreiro Solis
Pablo César López Martínez
Luis Arturo Montes Jiménez
70′ Camilo Sebastián Mayada Mesa
Yairo Yesid Moreno Berrío77′
70′ Mauro Daniel Quiroga
José David Ramírez García66′
70′ Pablo Edson Barrera Acosta
Emmanuel Gigliotti67′
Germán Berterame
Ángel Israel Mena Delgado  20′
43′ 58′ Juan David Castro Ruiz
Nicolás Sosa Sánchez77′
Carlos Felipe Rodríguez Rangel
Guillermo Pozos Guevara
70′ Enrique López Fernández
Gil Giovanni Burón Morales
Arturo Montero Ochoa
Juan Ignacio González Ibarra
58′ Rodrigo Javier Noya García
Osvaldo Rodríguez del Portal77′
Ricardo Gibran García Martínez
José Iván Rodríguez Rebollar77′
21′ Jorge Alberto Sánchez López
Jesse Zamudio García
70′ Luis Felipe Gallegos Leiva
Joel Campbell66′
70′ Diego Iván Pineda Juárez
José de Jesús Godínez Navarro

Armando León Reséndez77′

Jean David Meneses Villarroel67′  71′

Zespół Club León był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Club León żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.