Liga meksykańska - 11. kolejka Liga MX: Tijuana - FC Juárez 2-1 (1-1)

1 października na Estadio Caliente odbyło się starcie 11. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuanej i FC Juárez. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tijuanej 2-1.

11. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-10-01 02:06 | Stadion: Estadio Caliente | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
D. Lezcano 35'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu FC Juárez.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Tijuanej otworzyli wynik. Po kwadransie gry z rzutu karnego bramkę zdobył Bryan Angulo.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Dario Lezcano. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 40. minucie Jefferson Intriago został zmieniony przez José Esquivela. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Luis Gamíz z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Tijuanej postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Fabiána Castilla. Na boisko wszedł Jordi Cortizo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 70. minucie Blas Armoa został zmieniony przez Alana Mendozę, a za Flavia Santosa wszedł na boisko Eryc Castillo, co miało wzmocnić zespół FC Juárez. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Clifforda Aboagyego na Gersona Vázqueza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tijuanej w 79. minucie spotkania, gdy Gerson Vázquez zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Kevin Balanta.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Kevin Balanta z Tijuanej. W następstwie utraty bramki trener FC Juárez postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Alberta Acostę i na pole gry wprowadził napastnika Martína Galvána. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie FC Juárez doszło do zmiany. William Mendieta wszedł za Martína Rabuñala.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maura Laíneza, zawodnika gospodarzy. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maximiliano Olivera osłabiając tym samym zespół gości. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę otrzymał Miguel Barbieri z drużyny gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Víctor Gustavo Velázquez Ramos
90′ Miguel Ángel Barbieri
Bruno Sebastián Romo Rojas
Aldo Jafid Cruz Sánchez
Maximiliano Martín Olivera De Andrea86′
75′ Clifford Aboagye
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza40′
66′ Fabián Andrés Castillo Sánchez
Blas Esteban Armoa Núñez70′
46′ David Matías Barbona
Marco Fabian
86′ Mauro Alberto Laínez Leyva
Martín Ernesto Rabuñal Rey83′
45′ 46′ Luis Javier Gamíz Ávila
Flavio Jesús Santos Carrillo70′
 16′ (k.) 56′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Dario Lezcano  35′ (k.)
Carlos Alberto Higuera de los Ríos
Enrique Eduardo Palos Reyes
Bryan Colula Alarcón
José Joaquín Esquivel Martínez40′
46′ 83′ Kevin Alexander Balanta Lucumí
Hedgardo Marín Arroyo
66′ Jordi Cortizo de la Piedra
Luis Donaldo Hernández González
Jordan Lenín Rezabala Anzules
William Gabriel Mendieta Pintos83′
Christian Hernando Rivera Cuéllar
Alan Omar Mendoza López70′
46′ Marcel Alejandro Ruiz Suárez
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
75′  79′ Gerson Romario Vázquez Ogara
Eryc Leonel Castillo Arroyo70′
56′ Luis Leal
Martín Luis Galván Romo83′
Edgar Iván López Rodríguez
Brian Alejandro Rubio Rodríguez

Zespół Tijuanej zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gości, a zawodnikom Tijuanej pokazał cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.