Liga meksykańska - 11. kolejka Liga MX: Mazatlán FC - Cruz Azul FC 2-3 (1-1)

19 września na Estadio de Mazatlán odbył się pojedynek 11. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Mazatlán FC i Cruz Azul. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cruz Azul 3-2.

J. Rodríguez 50',79'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Mazatlán FC objęła prowadzenie. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Camilo Sanvezzo. Przy zdobyciu bramki pomagał Martín Rodríguez.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 15. minucie gola wyrównującego strzelił Santiago Giménez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Adrian Aldrete.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Miguel Sansores z Mazatlán FC. Była to 32. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Gonzalowi Jarze, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cruz Azul w 50. minucie spotkania, gdy Jonathan Rodríguez zdobył z karnego drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

W 63. minucie w drużynie Mazatlán FC doszło do zmiany. Fernando Aristeguieta wszedł za Miguela Sansoresa. W 67. minucie Israel Jiménez zastąpił Jorge Padillę. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Adrian Aldrete z zespołu gości.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jonathan Rodríguez z Cruz Azul. W 88. minucie arbiter pokazał kartkę José Ortizowi z Mazatlán FC. W doliczonej piątej minucie meczu wynik ustalił z rzutu karnego Mario Osuna.

Minutę później kartką został ukarany Camilo Sanvezzo, piłkarz Mazatlán FC. Jedenastce Mazatlán FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Cruz Azul.

Jose De Jesus Corona
49′ Gonzalo Jara
Adrian Alexei Aldrete Rodriguez75′
67′ Israel Sabdi Jiménez Nañez
Julio César Domínguez Juárez
Efraín Velarde Calvillo
Juan Marcelo Escobar Chena
80′ César Saúl Huerta Valera
Igor Lichnovsky Osorio
Roberto Ismael Meraz Bernal
Luis Francisco Romo Barrón
88′ José Enrique Ortiz Cortes
Alexis Hazael Gutiérrez Torres80′
 90′ (k.) Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Elías Hernán Hernández Jacuinde85′
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón
José Ignacio Rivero Segade
32′ 63′ Miguel Ángel Sansores Sánchez
Santiago Tomás Giménez  15′ 80′
 1′ 90′ Camilo Da Silva Sanvezzo
Jonathan Javier Rodríguez Portillo  50′ (k.), 79′ (k.)
Miguel Ángel Fraga Licona
Andrés Guillermo Gudiño Portillo
Nicolás Andrés Díaz Huincales
José Joaquín Martínez Valadez
Miguel Ángel Lozano Márquez
Josué Emmanuel Reyes Santacruz
67′ Jorge Antonio Padilla Leal
Alex Stik Castro Giraldo
63′ Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Pablo Daniel Ceppelini Gatto
80′ Luis Ángel Mendoza Escamilla
Josué Misael Domínguez González
Manuel Pérez Ruiz

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Mazatlán FC, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.