Liga meksykańska - 11. kolejka Liga MX: CSyD Atlas de Guadalajara - CF Pachuca 0-1 (0-0)

W starciu 11. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 20 września, zespół Atlasu przegrał z Pachucą 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

V. Guzmán 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów zespół Pachucej wygrał 16 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atlas: Ignaciowi Jeraldinowi w 29. i Hugonowi Nervowi w 36. minucie.

W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Víctorowi Dávili z Pachucej. W 60. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luciano Acosta osłabiając tym samym zespół Atlasu.

W 62. minucie za Miguela Herrerę wszedł Víctor Guzmán. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Pachucej doszło do zmiany. Romario Ibarra wszedł za Víctora Dávilę. Trener Pachucej postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Édgara Parda i na pole gry wprowadził napastnika Roberta De La Rosę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 70. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Kevinowi Álvarezowi, zawodnikowi Pachucej. Chwilę później trener Atlasu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jesúsa Isijarę. Na boisko wszedł Alex Ibarra, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pachucej w 76. minucie spotkania, gdy Víctor Guzmán strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Między 81. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlasu: Ángel Márquez, Ignacio Jeraldino, na ich miejsce weszli: Edyairth Ortega, Christopher Trejo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ismaela Sosy, Cristiana Souzy zajęli: Roberto Nurse, Josué Gómez.

Miguel Ángel Herrera Equihua62′
36′ Hugo Martín Nervo
Oscar Fabián Murillo Murillo
60′ Luciano Federico Acosta
Édgar Felipe Pardo Castro69′
71′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Luis Gerardo Chávez Magallón
Víctor Ignacio Malcorra
Cristian Souza España87′
81′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Ismael Sosa87′
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Víctor Alejandro Dávila Zavala55′ 69′
29′ 84′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Armando Escobar Díaz
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán62′  76′ (k.)
71′ Alex Ibarra
Efraín Orona Zavala
81′ Edyairth Alberto Ortega Alatorre
Roberto Antonio Nurse Anguiano87′
84′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Leonardo Javier Ramos

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Pachucej pokazał dwie żółte.

Zespół Atlasu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.